Autor Wątek: PROBLEM Z DRAGON CENTER  (Przeczytany 630 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

balbin1985

• Szeregowiec
  • *
  • :
PROBLEM Z DRAGON CENTER
« dnia: 19 Marzec 2020, 12:57:50 »

Witam kilka dni temu złożyłem komputer na płycie MSI MPG X570 Gaming Plus bios A50 problem polega na tym że dragon center był zainstalowany z cd dołączonej do płyty jakotako działał i wyświetlanie rgb do temperatury cpu działało . Po aktualizacji dragon center cały czas świeci na czerwono przy ustawieniach na temperature cpu ,temperatura 40/50 stopni . odinstalować się nie da i zainstalować wersji z cd ,proszę o pomoc może ktoś wie jak to naprawić i 2 sprawa da się jakoś w rejestrze albo jakiś plikach cfg ustawić jakie kolory mają świecić przy zakresie temperatur np do 50 niebieski do 60 zielony do 70 czerwony ??

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: PROBLEM Z DRAGON CENTER
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Marzec 2020, 08:43:45 »

Hej,
Stąd pobierałeś Dragon Center - https://pl.msi.com/Motherboard/support/MPG-X570-GAMING-PLUS? Jaki komunikat dostajesz przy próbie deinstalacji? Możesz wkleić fotkę/print screena?
Pytania o kolory nie bardzo rozumiem - możesz również wkleić jakąś grafikę, która je obrazuje?

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

balbin1985

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Marzec 2020, 20:12:11 »

Tak DRAGON CENTER nowe pobrałem z tej strony problem jest w tym że nie działa poprawnie ,procesor ryzen 7 3800x chłodzenie procesora ma podświetlanie RGB które można ustawić w dragon center mysthic light by zmieniało kolor do temperatury cpu, lecz  po wgraniu nowego dragon center nie działa ,wentylator cały czas świeci na czerwono . po odinstalowaniu dragon center zostaje czysta biała ikonka starej wersji z cd się nie da zainstalować nie wyskakuje żaden błąd instalacja przechodzi ale Dragon center się nie pojawia w systemie a jak kliknę stara ikonę białą pojawia się dc to co odinstalowałem instaluje się sdk i po restarcie komputera nadal nie działa mysthic light:/

lukmouton

• Sierżant
  • **
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Marzec 2020, 21:30:38 »

Dragon center nic tylko spowalnia procesor ponieważ obsługa ledów zabiera zasoby cpu, co przekłada się na spadki FPS.
Więc lepiej zainstalować tylko Mystic light bez całego Dragon center i uruchomić jednorazowo, aby skonfigurować ledy ;)
LG24GM77+LG24GM79
MSI MPG X570 GAMING PRO CARBON WIFI
AMD Ryzen 9 3900X
NZXT Kraken X62 V2
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8GB
Patriot VIPER 2x8GB PC4-28800 3600Mhz
PSU Seasonic 660 Platinium.
SteelSeries Rival 600

balbin1985

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Marzec 2020, 08:04:04 »

Mystic Light nie obsługuje złącz z płyty RGB więc nie mogę zmienić nic w parametrach rgb z cpu , usunąłem Dragon center za pomocą (total uninstall 6) i z windowsapps wyrzuciłem katalog dragon center ale teraz nie mogę zainstalować żadnego dragon center instalacja sie uruchamia ale gdy pasek instalacji dochodzi do 100% znika bez żadnego błędu niczego i nie ma Dragon center jak i starej wersji z CD tak i nowej ze strony , instalacja nie działa nawet z trybu awaryjnego :/

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Marzec 2020, 11:29:50 »

Hej,
Nie zalecam programów, które użyłeś. Nie twierdze, że są strasznie złe, ale do końca nie wiadomo co robią. Podejrzewam, że teraz zostało przywrócenie systemu do jakiejś poprzedniej wersji lub jego reinstalacja.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

balbin1985

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Marzec 2020, 19:47:38 »

MSI robi dobry sprzęt  ale gdybyście nie dawali dupy z oprogramowaniem nie było by takich problemów ...

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Marzec 2020, 11:08:12 »

Hej,
Dziękujemy za tę cenną uwagę. :-)

pozdrawiam,

MSI FAE Poland

balbin1985

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Kwiecień 2020, 18:42:34 »

Dziękuję za pomoc FORUM MSI jakiej nie otrzymałem jeśli by ktoś miał podobne problemy zainstalowałem dragon center z MICROSOFT STORE i wszystko zaczęło działać jak powinno pozdrawiam .