Autor Wątek: GTX 1060 GAMING X 6G - freezy  (Przeczytany 346 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mic.bonczyk

• Szeregowiec
  • *
  • :
GTX 1060 GAMING X 6G - freezy
« dnia: 18 Marzec 2020, 00:38:24 »

Cześć!

Mam problem z freezami na GTX 1060 GAMING X 6G

Mój sprzęt to :

Płyta główna: MSI X99A SLI Krait Edition (MS - 7885 na biosie N.A2)
Procesor:Intel Core i7-5820K
Chłodzenie procesora: Phanteks PH-TC14PE
Grafika: MSI GTX 1060 GAMING X 6G, S/N 602 -V328 - 055B 1608017556, BIOS NV328MH.123
Dysk twardy: Dysk SSD Crucial M550 256GB + SEAGATE BARRACUDA 3TB 3,5" (ST3000DM001) +SEAGATE BARRACUDA 500GB (ST3500410AS)
Pamięć RAM: 4x Crucial Ballistix Sport, DDR4, 8 GB,2400MHz, CL16 (BLS8G4D240FSA)
Zasilacz: Cooler Master G650
Bluray/DVD-RW: Optiarc DVD RW-7241S
System Operacyjny: Windows 10 Pro
Inne: Karta WiFI TP-Link Archer T9E,Logitech Internet 350 keyboard, Mysz Logitech Master MX 3, Kontroler XBOX One ,Tablet Huion Q11K V2
Podkręcone podzespoły: W tym momencie wszystko na stock'u.

Tak jak już wcześniej wspomniałem mam ostatnio problem z całkowitymi freezami systemu podczas mocnego obciążania karty graficznej. Wykorzystuję ją przy renderingu na V-ray GPU, UE4, teksturowaniu w programie Substance Painter oraz do grania ;). Renderując w V-ray'u na CPU problem nie występuje, system jest całkowicie stabilny. Z graniem w mniej wymagające gry(Wiedzmin 2, Alien: Isolation) też nie ma żadnego problemu. Odpaliłem jednak ostatnio Rise i Shadow Of The Tomb Raider i po paru minutach grania(a czasem nawet w samym menu) system freezuje tak samo jak przy ostrym renderingu. Obraz staje, a dźwięk się zacina. Po paru sekundach albo sam się resetuje albo ja muszę mu przy tym pomóc. Freezy te mają charakter nie do końca randomowy, ponieważ zdążają się często w tym samym momencie rozgrywki. Nie ma żadnego bluescreena czy innego komunikatu. Jeśli ktoś ma jakieś antidotum na moje problemy to będę bardzo wdzięczny za podzielenie się nim na forum ;)

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: GTX 1060 GAMING X 6G - freezy
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Marzec 2020, 14:27:42 »

Hej,
System postawiony w UEFI, zaktualizowany do najnowszego buildu poprzez Windows Update? Jeśli tak - diagnozę bym rozpoczął od sprawdzenia czy z zasiłką jest wszystko w porządku.
Sterowniki czyściłeś poprzez oprogramowanie DDU - https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

mic.bonczyk

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Marzec 2020, 20:08:01 »

Sprawdziłem wszystkie napięcia i wszystko w normie. Usunąłem więc sterownik za pomocą DDU i to załatwiło sprawę. Dzięki za pomoc! :)

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Marzec 2020, 11:38:27 »

Hej,
Dzięki za info zwrotne, cieszę się, że problem został naprawiony.
pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland