Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Member Center System Maintenance Announcement (July 19, 2021, GMT+8)

There will be a scheduled system maintenance from 10:00 AM to 12:00 Noon on July 19,2021 (GMT+8).

Date and Time:
July 19, 2021 10:00 to July 19, 2021 12:00 (GMT+8)

During the maintenance procedure, the Dragon Center will keep run but might not be able to log in MSI Member center. We appreciate your patience and sincerely apologize for any inconvenience caused.

Thank you for your understanding and support,
MSI

Autor Wątek: MAG321CURV nie działa Mystic Light  (Przeczytany 1360 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pressenter27

• Szeregowiec
  • *
  • :
MAG321CURV nie działa Mystic Light
« dnia: 21 Marzec 2020, 13:27:22 »

Płyta główna: MSI Z370 Tomahawk
Wersja BIOSu + ewentualnie firmwaru : 1.10
Procesor:Intel Core i5-8600k
Chłodzenie procesora:Fortis 3 HE1425 v2
Grafika: MSI GeForceGTX1070 Ti GAMING8GB
Mystic Light 3.0.0.66

Po zainstalowaniu GamingOSD2.0 i wszystkich ficzerów w MSI App Manager, podłączeniu monitora dp + kablem usb nie widzi mi w Mystic Light monitora. Do dyspozycji mam tylko mb i grafikę.
Samo podświetlenie działa ale nie da się nim sterować.

U kogoś to działa?

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: MAG321CURV nie działa Mystic Light
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Marzec 2020, 12:07:47 »

Hej,
Wspierane narzędzia znajdują się na stronie: https://pl.msi.com/Monitor/support/Optix-MAG321CURV#down-utility . Nie ma wsród nich Mystic Light.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

pressenter27

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Marzec 2020, 15:14:43 »

https://pl.msi.com/Monitor/Optix-MAG321CURV

"SPERSONALIZUJ SWÓJ GAMINGOWY SPRZĘT
Zaprojektuj i skonfiguruj własną kolorystykę sprzętu za pomocą aplikacji MSI GAMING APP. Dzięki technologii MSI Mystic Light, podświetlenie RGB monitora Optix MAG321CURV może świecić, delikatnym, rozproszonym światłem wpasowującym się w otoczenie. Co więcej, oświetlenie to, można łatwo zsynchronizować z każdym innym gamingowym produktem korzystającym z technologii MSI Mystic Light. Wybierz dowolny kolor z palety dostępnych barw za pomocą smartfona lub aplikacji Mystic Light App po to, aby dopasować styl swojego sprzętu do własnych upodobań."

A tutaj to rozumiem że same kłamstwa?

Aha i na naklejce na monitorze to też kłamstwo?
« Ostatnia zmiana: 23 Marzec 2020, 15:17:48 wysłana przez pressenter27 »

keiytom

• Generał
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Marzec 2020, 16:22:02 »

A instalowałeś Gaming OSD ze strony wsparcia swojego monitora? Mystic light uruchamia się z poziomu tej aplikacji z tym, że najpierw w ustawieniach monitora należy sobie włączyć RGB Led.

Tu instrukcja jak włączyć w trochę innych monitorach ale u ciebie powinno być podobnie https://www.msi.com/faq/monitor-3332.html
« Ostatnia zmiana: 23 Marzec 2020, 16:23:48 wysłana przez keiytom »

pressenter27

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Marzec 2020, 17:25:58 »

Dzięki za odpowiedź.

Tak użyłem gamingosd z narzędzi do mag321curv
https://pl.msi.com/Monitor/support/Optix-MAG321CURV#down-utility
pod winde10

To co w instrukcji to chyba gamingosd1.0 mi pobrało wersję 2 samo mystic light też już jest chyba nowsze bo wygląda inaczej.

keiytom

• Generał
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Marzec 2020, 19:00:04 »

A w menu monitora włączyłeś sobie obsługę RGB LED? I czy podświetlanie zaczęło działać?

pressenter27

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Marzec 2020, 20:07:30 »

Tak, podświetlenie działa. Sprawdzałem tez czy jak połączę wszystkie sprzęty mystic light (widać tylko Mb i grafikę) to się zmienia tryb. Niestety nie widać różnicy wnętrze PC reaguje tył monitora nie.

keiytom

• Generał
  • :
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Marzec 2020, 05:19:53 »

Możesz spróbować użyć jakiś wcześniejszych wersji Mystic Light i zobaczyć czy będą one obsługiwały monitor, wcześniejsze wersje wykrywały większą liczę sprzętów ale mogło to powodować różnego rodzaju problemy z kompatybilnością, dlatego należy używać aplikacji dedykowanych do danego sprzętu. W przypadku tego monitora podświetlaniem steruje się za pomocą Gaming OSD jeśli zostanie dodana/przywrócona jego obsługa w aplikacji ML to pojawi się ona wtedy na stronie wsparcia tego monitora.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Marzec 2020, 09:45:45 »

Hej,
Mystic Light to technologia podświetlająca (stosowana w laptopach, monitorach, kartach itd.) jak i nazwa aplikacji. Może być to nieco mylące, przykro mi.
Tak czy siak - oprogramowanie kompatybilne jest na stronie wsparcia.
Napisz do nas na info.pl@msi.com, opisz jakie dokładnie masz sprzęty produkcji MSI, podaj numery seryjne, załącz plik z eksportem msinfo32, dołącz print screena z aplikacji Mystic Light, podaj wersję zastosowanej aplikacji. Podeślemy sugestię do naszych inżynierów, aby przyjrzeli się tematowi zwiększenia takich kompatybilności. :-)
pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland