Autor Wątek: MSI H81M-P33 Czesto nie działa USB3.0 oraz problem z restartem  (Przeczytany 733 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rys00

• Kapral
  • *
  • :

Posiadam płyta główna MSI H81M-P33 z procesorem I5 16GB ramu Dysk SSD oraz zwykły Hdd. System działa sprawnie nic sie nie wiesza, działa szybko i sprawnie ale pojawiły sie dwa problemy
1. Czesto przestają działać porty USB 3.0   Z przodu obudowy mam wyciągniete 2 wejscia usb 2.0 i one zawsze działają a z tyłu 3.0 nie zawsze. Np podłaczę tam kartę wifi USB, albo dysk przenosny czy pendriva i działa i np po 10-20 min przestaje. Z przodu nie ma tego problemu
Na fotce to co pokazuje menager urządzeń

Drugi problem to taki ze płyta ma aplikacje do szybkiego uruchamiania (fast boot) wszystko dziala sprawnie, włacza sie i wyłacza błyskawicznie. Ale jak chce cos zainstalkować np aktualizacje i komp musi wykonac pełny restart wowczas  pojawia sie niebieski ekran i komunikat "KMODE EXCEPTION NOT HANDLED" i musze resetowac kilka razy bo pojawiają sie te ekrany az nagle załapie i system sie uruchomi. I znowu działa miesiąc czy dwa bez problemu do puki nie wybiorę uruchom ponownie....
« Ostatnia zmiana: 09 Luty 2020, 15:19:55 wysłana przez rys00 »

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: MSI H81M-P33 Czesto nie działa USB3.0 oraz problem z restartem
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Luty 2020, 06:43:06 »

Hej,
Jaki to system? Win10? Instalowany W UEFI? BIOS w najnowszej wersji, sterowniki do chipsetu brałeś ze strony wsparcia? System z najnowszymi aktualizacjami? Może zasilacz nie wyrabia?

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

rys00

• Kapral
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Luty 2020, 07:53:29 »

kurcze źle napisałem płytę. to model MSI H81m E35

Powiem tak, czasem nie wiem czy to normalne bo system to 10 pro zainstalowany na dysku samsung SSD jest coś takiego słysze jak by dysk HDD nagle przerywał dostep produ natomiast nic sie nie zawiesza nic nie sie nie tnie. Chodzi bardzo szybko.

Zasilacz wymieniałem rok temu bo przestał startować. kupiłem za 120zł zasilacz 600wat ale jest to zasilacz lekii i słabej firmy akyga

Bios zaktualizowałem włąsnie ale to nic nie dało

podłaczyłem np klawiaturę w port USB3.0 i co kilka minut słychać dzwiek wydawany przez windows jak by ktoś ją odłaczał i podłaczał do portu usb i przez chwile ona nie działa.
« Ostatnia zmiana: 10 Luty 2020, 08:32:42 wysłana przez rys00 »

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Luty 2020, 09:29:19 »

Hej,
Zatem - albo płyta uszkodzona fizycznie, albo zasilacz rzeczywiście coś szwankuje. Musisz sobie to potestować.
pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland