Autor Wątek: MSI B450 Gaming Plus MAX-problem z USB  (Przeczytany 1266 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

filozov

• Szeregowiec
  • *
  • :
MSI B450 Gaming Plus MAX-problem z USB
« dnia: 05 Luty 2020, 07:00:31 »

Witam
Mam problem z USB na ww płycie. Ogólnie z 8 portów(6 z tyłu 2x3.0 z przodu) działa tylko 2 z tyłu obok wejścia hdmi. Reszta czasem chwilę podziała ale po 2-3 min i tak rozłączają urządzenie(w przypadku myszki klawiatury bo pendrivów w ogóle nie widzą, ewentualnie komunikat że nie rozpoznano urządzenie(łącznie z oryginalnym pendrivem Windowsa). Na 2 działających portach działa wszystko
Instalowałem sterowniki, reinstalowałem windowsa, bios(najnowszy h50 agesa 1.0.0.4) do ust.optymalnych, sprawdzałem kable niestety nic nie pomogło.Ogólnie reszta sprzętu działa, w stres testach(grafika ramy GPU) nic nie wywala żadnych bsodów czy coś tylko te porty.
Reklamacja bo stawiam że to coś z płytą?

Mobo:Msi b450 Gaming Plus Max
CPU:Ryzen5 3600
GPU: MSI trx 2070s Gaming x Trio
Ram:Crucial Ballistix Sport LT 16GB (2x8GB) DDR4-3000 CL15 BLS2K8G4D30AESBK
Dysk:Adata SSD XPG SX8200 PRO 512GB M.2 NVMe 2280 ASX8200PNP-512GT-C
PSU:Zasilacz Seasonic FOCUS GX-550 80Plus Gold 550W
WIN 10 64bit
« Ostatnia zmiana: 05 Luty 2020, 07:13:04 wysłana przez filozov »

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: MSI B450 Gaming Plus MAX-problem z USB
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Luty 2020, 07:18:07 »

Hej,
Mimo że masz zasilacz klasowy - nie jest odpowiedniej mocy do tej karty. https://pl.msi.com/Graphics-card/GeForce-RTX-2070-SUPER-GAMING-X-TRIO/Specification - ta karta wymaga zasilacza minimum 650W. Zanim zaczniesz reklamować płytę, sprawdź sprzęt z zasilaczem o rekomendowanej mocy.

pozdrawiaj
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

filozov

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Luty 2020, 08:02:39 »

Siemanko dzięki za odpowiedź.
Zasilacz zasadniczo wykluczyłem, wiem że jest tylko 550w a powinien być 650w(nawet bym nie mial jak sprawdzić) ale:
-rozważył bym to gdyby porty rozłączało w stresie z wzg na brak mocy ale:
-mówimy o nie działających portach w idle na pulpicie gdzie karta i procek się nudzą
-Cały zestaw pod pełnym obciążeniem (occt,furmaki i prime i inne tego typu)żre około 350w (karta około 220w a ryzen 5 3600 około 120+pierdołki),i zakladajac sprawność na poziomie 90% to zostaje jeszcze ponad 100w zapasu.
-tak jak wcześniej pisałem ogólnie z wydajnością i działaniem problemu nie ma (w testach wyniki są porównywalne do takich samych specyfikacji (3dmark cinebench) tylko te porty.
-2 party działają bez problemu(w idle i stresie)
Jak podłączałem np telefon pod niedziałające usb to go ładowało ale urządzenia nie rozpoznawało(nie można rozpoznać urz. usb).
Wczoraj oddałem do sklepu zobaczymy co zdiagnozują, bo moją wiedzę to niestety przerosło.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Luty 2020, 06:36:04 »

Hej,
Jak coś z portami jest nie tak (a nie jest to zasilacz i masz najnowszy BIOS), to tylko reklamacja zostaje, tak jak zrobiłeś.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

filozov

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Marzec 2020, 14:51:13 »

Odkopię odrobinkę temat.
Płyta z sklepu (proline) poszła do serwisu msi, gdzie zaktualizowano bios.lol2(podejrzewam że scieżki na mobo i same porty są ok i zostały tam sprawdzone(zimne luty sam nie wiem)
Pomogło to niestety tylko częściowo ponieważ porty bez problemu działają w idle, niestety pod obciążeniem occt czy gry po około 7-10 min znowu je wywala. Te same objawy co poprzednio. Zrozumiał bym gdyby waliło bsodami artefakty, kurde nie wiem komp się wyłączał ale usb ? (2 działają jak zawsze i w stresie i idle)
Dzieję się to również na ustawieniach default biosu.
Ręce opadają bo miesiąc bez komputera a problem nie rozwiązany. Gdzieś chyba na angielskim forum czytałem że ktoś zmieniał procesor, zasilacz, mobo,ramy i wyjmował wszystko z obudowy i  nic nie poskutkowało.
Niedorobiony bios? Inne opcje ? Ktoś coś?

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Marzec 2020, 19:19:26 »

Teoretycznie może być to zasilacz skoro pod obciążeniem takie cuda się dzieją.
Nic innego w sumie nie zostaje tym bardziej że sprawdzili w serwisie. Jakościowo dobry zasilacz i do tego systemu w zupełności powinien wystarczyć, no ale może... jakie urządzenia masz podpięte pod USB? Wymień wszystkie razem z modelami.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

filozov

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Marzec 2020, 19:47:31 »

G102 Prodigy logitech myszka i noname klawiatura, ale pendrive oryginalnego z win10, i adapter WiFi od TP linka. Do wszystkiego stery mam no i tak jak pisałem, do okolo 80 stopni na cpu wszystko gra a później się zaczynaja freezy myszki i po chwili zupa diconect. Ogólnie przeglądałem też forum angielskie i tam ktoś miał podobny problem wymieniał części a problem pozostał na innej płycie msi.
Wcześniej było nawet w idle  teraz tylko w stresie ale robiłem ten sam. Też myślałem o zasilaczu tylko dziwne że komp stabilny nawet po oc a usb wywala nawet na defoult bios i zawsze 2 usb koło hdmi działają.  Już nawet zimne luty podejrzewałem ale jak na serwisie mieli to powinni ogarnąć. Chyba że obudowa robi jakoś zwarcie ale tam na angielskim forum też zmieniali wyciągali z budy nic nie pomogło.  Trochę walka z wiatrakami. Jak będę miał wene jutro to kompa rozkręcę posprawdzam co mogę może po za buta ruszy

lukmouton

• Sierżant
  • **
  • :
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Marzec 2020, 01:19:58 »

Jest to wina płyty głównej, lub procesora ?, jeżeli losowo rozłącza porty usb3.0/2.0
Sam miałem taki przypadek na płycie MSI X370 Gaming Pro. Najczęściej podczas obciążenia porty rozłącza jak szalony xD jedynie jeden port USB 3.x przy porcie RJ-47 działał stabilnie.
Rozłączało najczęściej każdy pendrive, dysk, a czasem inne urządzenia podpięte pod porty USB zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne.
Myślałem że to windows 10, więc instalowałem 7,8 i efekt ten sam. A zasilacz (Seasonic 660 platinium) raczej nic do tego nie ma był zajebisty i jest do dziś na nowym ryzen 9 3900X
LG24GM77+LG24GM79
MSI MPG X570 GAMING PRO CARBON WIFI
AMD Ryzen 9 3900X
NZXT Kraken X62 V2
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8GB
Patriot VIPER 2x8GB PC4-28800 3600Mhz
PSU Seasonic 660 Platinium.
SteelSeries Rival 600

filozov

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Marzec 2020, 05:39:19 »

No mi stabilnie działają tylko 2 koło hdmi resztę wywala.
Zasilacz niby podejrzany ale czemu pc jest stabilny (nawet po oc) nie bsoduje nie resetuje itd?
Wygląda to na wadę biosu? Bo skoro płytę mieli na serwisie miesiąc prawie to ewentualną usterkę mechaniczna powinni wykryć naprawić. No chyba że spychologia i pójście po najniższej lini oporu.
Sprawdzę dzisiaj piny na cpu(ale też gdyby to były piny to komp by nie był stabilny a jest tylko usb wywala)

filozov

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Marzec 2020, 10:44:47 »

Porobiłem parę testów i porty wywala jak temp vrmos dochodzi do 53 stopni, wcześniej jest ok.(zreszta po 30 min w occt mam max 65 wiec nawet nie wiem czy te odczyty są prawidłowe (hwinfo, occt)
Ogólnie mnie to w......a bo miesiąc bez pcta problem nie rozwiązany.
Albo bios jest nie doruchany albo płyta uwalona pytanie czemu tego na serwisie nie zdiagnozowali skoro siedziała u nich prawie miesiąc.
Spychologia zaktualizować bios włączyć pulpit działa super następny...
Zaczyna mnie to całe MSI denerwować.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Marzec 2020, 11:03:04 »

Przypomnę że na forum obowiązują zasady, i proszę o powstrzymanie się od wulgaryzmów.

Gdyby to był problem z BIOSem, to więcej zgłoszeń by było tego typu. A i w serwisie by wykryli problem bez większego trudu.
Wystarczy 1 uwalony pin, konkretnie od USB, i już masz problem. Tam są setki pinów, każdy od czego innego.
Bez dodatkowego sprzętu ciężko cokolwiek stwierdzić. A z serwisem rzeczywiście różnie to bywa, natomiast jeżeli nie wiedzą czego szukać, to nie znajdą. Pytanie czy płyta trafiła do serwisu MSI, czy sklepowego?

filozov

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Marzec 2020, 11:35:29 »

Z proline poszła do ich serwisu później serwisu msi(takie dostałem informacje z sklepu), i poszła typowo z opisem że usb nie działają. Więc logiczne jest żeby sprawdzić choćby ścieżki na płycie pod obciążeniem i luty i to co odpowiada za usb posprawdzać.
Sorry ale aktualizacje biosu to ja sobie mogę sam zrobić w domu, nie potrzebuje do tego serwisu.
A co do pinów to ok ale to by albo nie działało albo działało a nie że do 53 stopni na vr mos dochodzi i rozłącza. Zresztą usb z przedniego panelu z obudowy też wywala(co w panelu przednim z obudowy też są pogięte piny?).
kolega  lukmouton też pisał że miał taki problem, tu masz post z 2017 z innej plyty msi ten sam problem :https://forum-en.msi.com/index.php?topic=289239.0(tu wymieniali podzespoły problem pozostał)
Sorry po prostu się denerwuje bo miesiąc w plecy problem nie rozwiązany, przy ewentualnej chęci odsprzedaży płyty jest lipa(bo nie wiem czy u innej osoby będzie działać) a wysyłać mogę w kółko i w kółko.
Zresztą gdybym nie miał wiedzy jaką mam to jako normalny Janusz który ma 0 pojęcie o komputerach już dawno by poleciał na zwrot 14dniowy, i zrobił bym to samo gdyby nie nieszczęście wpięcia myszki i klawiatury w działające 2 porty. Dopiero jak 3 urządzenie chciałem podłączyć adapter wifi to sie okazało że jest problem(około 18 dni od zakupu). Kasa wydana czas stracony a problem pozostał.
« Ostatnia zmiana: 12 Marzec 2020, 11:37:02 wysłana przez filozov »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Marzec 2020, 12:55:55 »

Zobaczę czy coś centrala mi powie w tym temacie.
Zadzwoń do proline i zapytaj co dokładnie było sprawdzane w ich serwisie i w jaki sposób. A jeżeli od razu trafiła płyta do serwisu MSI, to niech się dowiedzą co i jak sprawdzali. Powinni mieć jakiś raport z tego.

filozov

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Marzec 2020, 14:23:41 »

5.02 oddany do sklepu a jak dzwoniłem później koło 17.02 na serwis to dostałem informacje że 13 .02 poszła do serwisu msi. Jak potrzeba to podam nr seryjny(płytę mam zarejestrowana do tego konta).
Jedyny dokument jaki dostałem to to :https://imgur.com/7tSTzsv
Jak będę miał czas to zadzwonię bo obecnie nie mam możliwosci.
No i rozkręcę dzisiaj wszystko sprawdzę piny w cpu kable nie wiem. Tylko że pc po za portami działa nawet po oc wiec gdyby coś nie stykało to by się wysypywał, a usb jako ostatnie.

« Ostatnia zmiana: 12 Marzec 2020, 14:25:37 wysłana przez filozov »

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Marzec 2020, 14:35:16 »

Hej,
Opisz jasno i krótko sprawę (link do forum nie będzie wystarczający) , wyślij: numer seryjny płyty, export z msinfo32, pełną i dokładną specyfikację sprzętu na info.pl@msi.com, zobaczymy co da się w tej sprawie ustalić/zrobić.

pozdrawiam,

MSI FAE Poland

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Marzec 2020, 07:26:19 »

Cierpliwość widzę to bardzo ciężki temat, mi tylko dajesz więcej do przeglądania  :D . Na globalnym forum załączyłem wersję BETA. Centrala próbuje coś z tym zrobić, ale nie są w stanie zduplikować problemu po swojej stronie. Podejrzewają że może to być mieszanka X procesora z X zasilaczem i z X płytą główną.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Marzec 2020, 12:09:48 »

Hej,
I system w Legacy zainstalowany jest w tym temacie, zgodnie z plikami, które otrzymaliśmy. Zrób reinstalkę do systemu w UEFI, użyj prawidłowego zasilacza, kompatybilnych kostek RAMu. I sprawdź czy to pomogło.

pozdrawiam,

MSI FAE Poland

filozov

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Marzec 2020, 13:19:58 »

Jeżeli kompatybilność ramu w firmie msi jest rozróżniana po kolorze radiatora a tak jest w przypadku moich cruciali to gratuluję podejścia. Kopiuj wklej i do widzenia. Zresztą znajomy pracował u Was na serwisie laptopów i doskonale zna z autopsji podejście do klienta oraz sytuację wewnątrz serwisu.
Najpierw dostaje informacje że płyta była w serwisie 2x, a reklamowałem ją 1x, na pytanie kiedy najpierw dostaję informację że nie możecie mi takich danych udostępnić, poźniej że nie macie dostępu do danych. To kto ma mieć skoro nie Wy wróżbita Maciej?
Plyta poszła na rękojmię wczoraj, dzisiaj dostałem od sklepu zapewnienie że jeszcze dzisiaj wyślą nowy egzemplarz.
Jakbyscie zadali sobie chodź odrobinę trudu to może byście skumali ze najprawdopodobniej jest uwalony chipset ale tego wasze protokoły kopiuj wklej nie obejmują. Najłatwiej napisać zasilacz ram a głupi Kowalski poleci do sklepu i kupi
Ostatni produkt waszej firmy jaki kupiłem, bo liczycie że konsument zniży się do waszego niskiego poziomu wiedzy i umiejętności.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #18 dnia: 25 Marzec 2020, 12:05:47 »

Hej,
Mimo wszystko, cieszę się, że sprawa została pozytywnie rozwiązana. :-)
pozdrawiam

MSI FAE Poland