Autor Wątek: Komputer się wyłącza- chyba przez USB  (Przeczytany 656 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

radoslaw86n

• Szeregowiec
  • *
  • :
Komputer się wyłącza- chyba przez USB
« dnia: 25 Styczeń 2020, 19:13:40 »

Jakiś 1,5 roku temu złożyłem komputer:
Płyta główna: MSI B250M PRO-VDH
Procesor: Intel G4560
Zasilacz: SilelentiumPc Supremo M2 550W
RAM: 2X8gGb Patriot Viper4 2400Mhz - bios wykrywa 2133mhz (dopiero po ustawieniu profilu xpm lub ręcznym ustawieniu 2400Mhz ) jest tyle ustawione i wykrywane
Dysk SSD- Windows 10 Pro

Od początku miałem jakiś problem że się wyłączał o ile dobrze pamiętam.
Myślałem że to ram coś pokombinowałem ze dwa dni i zaczął jakoś działać.
Z tego co rodzice mówili to czasami im się wyłączył ale ogólnie było ok.

Teraz dokupiłem dysk na złączu m2-SSD ADATA XPG SX8200 PRO 512GB PCIe x4 NVMe
Zainstalowałem na nim win10 i komputer się uruchamia pochodzi raz krócej raz dłużej i się wyłącza.

Nie chciało mi się już grzebać i poszedł do serwisu żeby sprawdzili co i jak.
Z tego co mówili komputer chodził u nich przez kilka dni, testowali tez pod obciążeniem i nie wyłączył sie ani razu.
Moja mam przywiozła go do domu, podłączyła i pupa. Komputer się wyłączył. Kazałem jej włączyć komputer tylko z podłączonym monitorem i wtedy chodził z godzinę i wszystko było ok.
Podłączyła myszkę i klawiaturę do usb i znowu się wyłączył. Teraz coś tam testuje na zmianę porty usb i gniazdka w domu ale z tego co mówi to niezależnie od gniazdka sie wyłącza. Testowała samą myszkę podłączyła do jednego portu i sie pc wyłączył, zakleiła port i podłączyła do drugiego no i wtedy komputer chodził ze 40 min bez wyłączania sie.

Przeszła do testowania klawiatury i na wszystkich portach pc sie wyłączał.

Teraz uruchomiła pc włączyła coś na youtube i odłączyła klawiaturę i myszke. Komputer chodził z 30 min po czym podłączyła klawiaturę i po 30 sek się wyłączył.

Czy ktoś ma jakiś pomysł na to ??

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: Komputer się wyłącza- chyba przez USB
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Styczeń 2020, 20:11:05 »

Witam

Stawiałbym na jakieś zwarcie między płytą główną a obudową. Wystarczy też, byś przypadkiem źle zamontował blaszkę I/O i też tego typu problemy możesz mieć.
Sprawdź jak system się będzie zachowywał jak postawisz płytę na kartonie lub drewnianym stole.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

radoslaw86n

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Styczeń 2020, 20:15:13 »

ok sprawdzę i dam znać

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Styczeń 2020, 07:22:11 »

Hej,
Ja bym też spróbował innego zasilacza - w miarę możliwości. Może trafiła Ci się jakaś felerna sztuka?
Jak jednak potwierdzisz, że coś z płytą jest nie tak - bo opisywane przez Ciebie objawy nie są oczywiście normalne dla komputera - reklamuj płytę w sklepie, gdzie ją kupiłeś.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland