Autor Wątek: MSI B450 Gaming Plus MAX dziwne zachowania  (Przeczytany 996 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gilban

• Kapral
  • *
  • :
MSI B450 Gaming Plus MAX dziwne zachowania
« dnia: 16 Styczeń 2020, 10:58:07 »

Witam. Po wymianie na tę płytę jest dokładnie ten sam objaw jak przy poprzedniej płycie w której Bios zaktualizowałem do najnowszej wersji, czyli podczas używania komputera w pewnym momencie przestaje działać mysz potem klawiatura potem ekran robi się ciemny. i trzeba zrobić reset. Czy to może być procesor? Czy wymiana mojego Ryzen 5 1600X na Ryzen 5 2600 pomoże. Czy trzeba kupić 3600?

Czy może to być coś innego? Takie coś potrafi się zrobić nawet 5 minut po uruchomieniu komputera. W tym momencie nawet jest strach robić przelewy bo nie wiadomo kiedy się to posypie.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: MSI B450 Gaming Plus MAX dziwne zachowania
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Styczeń 2020, 12:55:22 »

Hej,
  Potrzeba nieco więcej informacji: jaki system operacyjny, czy kompatybilne pamięci, jaka dokładnie wersja BIOSu, jakie dyski (cała specka).
Kompatybilne podzespoły - procki (są tam zarówno Ryzeny 1, jak i 2 & 3 generacji) & RAM można znaleźć na stronie https://www.msi.com/Motherboard/support/B450-GAMING-PLUS-MAX#support-cpu
 Jak jesteś pewien, że płyta główna jest winna (nie da się tego ocenić po informacjach, które udzieliłeś) - sprzęt reklamujemy do sklepu, gdzie został zakupiony.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

gilban

• Kapral
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Styczeń 2020, 21:31:30 »

Witam.

Na wstępie pamięci mam te: G.Skill F4-3200C16D-16GVKB - 2 kości po 8 GB każda.

I kupowałem je przy okazji płyty X370 Gaming Plus. I właśnie procesora Ryzen 5 1600X. Są na liście wspieranych dla tej płyty i tego procesora. i po aktualizacji BIOS-u do najnowszej wersji w tejże płycie zaczęły się takie same jazdy jak przy nowej płycie. Choć dla płyty B450 Gaming Plus MAX dla Ryzena RX-1X00 gdzieś te pamięci z listy wywiały. Za to już są na liście zgodności dla Ryzena 5 3600.

System operacyjny to Windows 10 Pro 1909 64 bit. Bios jest najnowszy: 7B86vH5.

Dysk Samsung NVME 970 EVO (bez plusa) 250 GB.

2 napędy optyczne - jeden DVD drugi BLU-RAY, jeden dysk mechaniczny i drugi 2,5" SATA SSD. I dołożony kontroler PCI-E na chipsecie: ASM1142

I teraz UWAGA. DZIŚ (16.01.2020) KUPIŁEM RYZEN 5 3600. I JAK RĘKĄ ODJĄŁ. wszelkie PROBLEMY ZNIKNĘŁY.

Moim skromnym zdaniem - nie jest tu problem płyty od strony mechanicznej/elektrycznej. Tylko wina niedopracowanego BIOSu, który nie chce poprawnie współpracować na pewno z RYZENEM 5 1600X, który jest wykonany jeszcze w technologii 14 nm. I dlatego są takie jazdy.

Dopowiem jeszcze że mam moduł TPM 2.0 rzecz jasna MSI który siedzi w odpowiednim gnieździe.
« Ostatnia zmiana: 16 Styczeń 2020, 21:33:20 wysłana przez gilban »

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Styczeń 2020, 07:00:26 »

Hej,
 Zapewne problem związany z niekompatybilnością na linii płyta->procek->ram.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland