Autor Wątek: MSI GL75 9SD - Okresowo pojawiający się czarny ekran + artefakty  (Przeczytany 591 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pograbek1

• Szeregowiec
  • *
  • :

Witam,

Czasami podczas pracy na laptopie ekran gaśnie(jest czarny :P) i co jakiś czas pojawia się artefakt - tak jakby linia pojawiające się wzdłuż na środku ekranu.  Skrót Win+Ctrl+Shift+B powoduje pojawienie się jeszcze lepszych artefaktów na ekranie (tak jak w załączonym zdjęciu) i po niecałej minucie znów jest czarny. Trzeba ponownie uruchomić laptop aby obraz był w porządku. System raczej się nie zawiesza ponieważ sprzęt reaguje na polecenia z klawiatury.
Ostatnio chcąc wyeliminować problem zaktualizowałem "chyba" wszystkie sterowniki - niestety problem po paru dniach powrócił.

Ktoś ma pomysł co tu może psocić?
Pozdrawiam!  :)

EDIT:
Przed chwilą laptop ponownie zastrajkował, trochę w inny sposób. Podczas słuchania muzyki zaciął się na dobre: czarny ekran + przerażający pisk z głośników. Po ponownym uruchomieniu wszystko okej.
Pozdrawiam!

BIOS: E17E5IMS.103
EC Firmware: 17E5EMS1.101 (aktualizowałem)
Procesor: i7-9750H
Karta Graficzna: GTX1660Ti
Dysk Twardy:1TB
SSD:512GB
RAM:16GB
System Operacyjny: Win10 Pro 64Bit, wersja:10.0.18363 kompilacja:18363
Dodatkowe informacje: Aplikacja Nividia Experience, wersja sterownika:441.87
Aplikacja Dragon Center wersja:2.6.1912.2601
« Ostatnia zmiana: 13 Styczeń 2020, 22:58:43 wysłana przez pograbek1 »

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: MSI GL75 9SD - Okresowo pojawiający się czarny ekran + artefakty
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Styczeń 2020, 06:26:32 »

Hej,
  Normalnie bym zalecił reinstalację wszystkich sterowników, ale skoro to robiłeś, to chyba nie ma sensu. Zapytam tylko czy robiłeś porządnie - przy użyciu DDU? Możesz cały system też przeinstalować, ale to rozwiązanie lekko hardcorowe.
Możesz też reklamować sprzęt na cs.msi.com, bo tu nie wykluczony jest problem ze sprzętem (artefakty to zazwyczaj problem pamięci vram).
Serwis/Obsługa klienta / Call Center

TEL: (+48) 800 080 990 / (+48) 71 881 10 16
    E-mail: serwis@msi.com
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

pograbek1

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Styczeń 2020, 08:34:18 »

Dzięki za szybka odpowiedź!

DDU nie używałem, myślisz że warto to zrobić?
Generalnie skłaniam się ku reinstalacji systemu + sterowników ze strony supportu - dla mnie nie jest to żaden problem.
Pytanie tylko czy warto instalować aplikację Nividia Experience czy odpowiednie sterowniki ze strony Nividi? Dotychczas sterowniki aktualizowałem z poziomu tej aplikacji.

Pozdrawiam!

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Styczeń 2020, 06:43:20 »

Hej,
  Ja zwyczajowo radzę nie używać automatycznego pobierania sterowników poprzez GeForce Experience (znane są przypadki, gdy ta aplikacja sprawia problemy). Jak nie musisz, nie używasz innych funkcji tej aplikacji - to po prostu sobie (dla testu) ją podaruj. Jak to zmieni postać rzeczy i komputer będzie działał poprawnie to masz winnego (chociaż osobiście się nie spodziewam, by akurat GeForce Experience w jakikolwiek sposób wpływał na sprzęt w ten sposób).
DDU warto sprawdzić, bo jeśli to problem z nieodpowiednimi sterownikami (jakieś śmieci zostały po aktualizacji) to tu się rozwiąże.
  Jak nic nie pomoże to reinstalacja systemu. Jak i to nie da rady - no to serwis.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland