Autor Wątek: B250M MORTAR - hałasująca płyta  (Przeczytany 601 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

p.bodzio

• Szeregowiec
  • *
  • :
B250M MORTAR - hałasująca płyta
« dnia: 09 Styczeń 2020, 20:04:53 »

Płyta główna: B250M MORTAR
Wersja BIOSu: 2.60
Procesor:Intel Core i7-7700K
Chłodzenie procesora: Chłodzenie CPU Thermalright Macho Rev. B
Grafika: Zintegrowana
Dysk twardy: Crucial BX500
Pamięć RAM: HyperX Fury 8GB
Zasilacz: Corsair RM750x
System Operacyjny: Windows 10 Pro

Co tu dużo mówić, płyta główna w tej chwili jest najgłośniejszym elementem zestawu. Odpiąłem wszystkie wentylatory, wymieniłem zasilacz na HX 850i. Po kilku sekundach od włączenia płyta zaczyna wydawać dźwięki przypominające pracę dysku talerzowego. Źródło zlokalizowane jest w rogu, w którym znajduje się gniazdo zasilania CPU. Słyszalna jest także korelacja pomiędzy wydawanymi odgłosami a ruchami myszki.  Denerwuje to jak diabli. Zostawienie włączonego komputera na noc odpada, bo trzymam go w sypialni. Praca bez włączonej muzyki, która by to zagłuszała jest niemożliwa. Płyta ma prawie dwa lata. Czy gwarancja obejmuje tego typu usterki?

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: B250M MORTAR - hałasująca płyta
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Styczeń 2020, 07:15:45 »

Hej,
  No ogólnie sama płyta to za wiele dźwięków wydawać nie powinna - niektóre mają wiatraczki, ale to raczej nie ta. Może cewki piszczą? Sam pisk cewek jest rzeczą normalną dla sprzętu elektronicznego i jako taki nie podlega gwarancji. Jednakże jeśli to jest rzeczywiście denerwujące i bardzo głośne, to jest nieco inna sprawa. W Twoim przypadku zdecydowanie zalecana jest reklamacja sprzętu w sklepie gdzie sprzęt został zakupiony.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: B250M MORTAR - hałasująca płyta
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Styczeń 2020, 21:43:56 »

Witam

Wyciągnij płytę z obudowy, postaw na kartonie lub drewnianym stole i odpal. Odłącz wszystkie urządzenia itp pozostaw tylko mysz, klawiaturę, CPU+chłodzenie, RAM i oczywiście monitor. Dość możliwe że problemem jest jakieś spięcie spowodowane obudową.

Jeżeli przy takim teście nadal będzie tego typu problem, to reklamuj płytę póki masz gwarancję. U sprzedawcy. I nie zapomnij im w załączniku czy na płytce DVD dorzucić nagrania z 2 różnymi zasilaczami i tym że od płyty głównej dochodzi hałas żeby nie mieli wątpliwości w czym problem.

Kiedy to się zaczęło? Wszystko było wcześniej OK? Coś zmieniałeś w specyfikacji?

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.