Autor Wątek: Błąd płyty głównej po podłączeniu katy graficznej DP  (Przeczytany 774 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bossdamo

• Szeregowiec
  • *
  • :
Błąd płyty głównej po podłączeniu katy graficznej DP
« dnia: 06 Styczeń 2020, 19:29:12 »

Witam,

podczas próby połączenia monitora iiyama G2530HSU i karty graficznej MSI RX 480 GAMING X przewodem DisplayPort, który był dołączony do monitora, na płycie głównej MSI X370 GAMING PRO świeci się dioda błędu VGA (GPU is not detected or fail). Przy próbie sprawdzenia na innej karcie (RX 590) również pojawia się ten problem. Po podłączeniu HDMi wszystko jest ok.

Orientuje się ktoś w czym może tkwić problem? Czy muszę kupić jakiś "specjalny" kabel DP? Czytałem, że są wersje 19 i 20-pin. Może to to? A może jakieś specjalne ustawienia BIOS?

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: Błąd płyty głównej po podłączeniu katy graficznej DP
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Styczeń 2020, 20:52:26 »

Witam

Rzeczywiście spróbuj inny kabel DP. Czasami te dołączane z monitorami są po prostu kiepskiej jakości.
I też może mieć to związek z ilością pinów.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

bossdamo

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Styczeń 2020, 06:55:36 »

Jak liczyłem, ten od monitora posiadał wszystkie 20 pinów. Próbowałem się pozbyć jednego, odpowiedzialnego za zasilanie, lecz nie skończyło się to dobrze dla przewodu :)

krzycho393

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Kwiecień 2020, 12:51:38 »

Z przewodami lepiej być ostrożnym można nawet uszkodzić gniazdo w karcie, a w najgorszym przypadku zwarcie może odbić do rdzenia GPU i również je uszkodzić.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Kwiecień 2020, 12:42:51 »

Hej,
Nie "naprawiaj" samodzielnie kabla - jeśli nie do końca się na tym znasz - to się może źle skończyć i dla kabla, i dla karty, i dla monitora. Szkoda pieniędzy. Lepiej kup zamiennik w sklepie, albo pożycz od kogoś na "test".

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland