Autor Wątek: RX 5700XT MSI Gaming X  (Przeczytany 1104 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sgradowski

• Szeregowiec
  • *
  • :
RX 5700XT MSI Gaming X
« dnia: 04 Styczeń 2020, 18:47:32 »

Witam
Jestem posiadaczem karty RX 5700XT Gaming X
Niestety po instalacji najnowszych dostepnych sterownikow AMD karta nie pracuje w trybie połpasywnym predkosc wentylatowrow nie rosnie po przekroczeniu 60 stopni jak wynika ze specyfikacji. Ustawiajac karte na auto wentylatory pracuja caly czas - a tego nie chce. Prosze o informacje co jest tego powodem. Z racji tego iz mam jeszcze kilka dni jak nie najde rozwiazania bede zmuszony zwrocic produkt do sklepu bo jest niezgodny ze specyfikacja.
Załączam zdjecie opcja zero RPM nie działa.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: RX 5700XT MSI Gaming X
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Styczeń 2020, 19:37:36 »

Witam

Odinstaluj różne oprogramowania do sterowania wentylatorami, kartą graficzną itp i zobacz jak wtedy będzie się karta zachowywać. Wydaje mi się że aplikacja od AMD może nakładać coś od siebie.
Jak wejdziesz np w tryb awaryjny, to wentylatory nadal się kręcą?

Możemy też spróbować zaktualizować vBIOS jeżeli jest dostępny. Zerknij do tematu: https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=11839.0

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

sgradowski

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Styczeń 2020, 20:03:59 »

Ogolnie karta jak jest ustawione zero RPM nie kreci w ogole wentylatorami, zas jak dam automatycnzie to kreca sie caly czas. Z biosem nie chce grzebac bo pozniej juz karty nie zwroce w 14 dniowym zwrocie. NIe mam takich aplikacji wszystkie odinstalowalem.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Styczeń 2020, 20:52:10 »

A co ma vBIOS karty do zwrotu? Jeżeli jest aktualizacja która naprawia ten błąd, to wystarczy flash i po problemie. A jeśli nie ma aktualizacji, to wymieniasz kartę, i też po problemie.

sgradowski

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Styczeń 2020, 21:23:33 »

Nie ma aktualizacji - pytanie tylko czy to wina karty czy to problem z sterownikami.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Styczeń 2020, 22:06:45 »

Kto Ci powiedział że nie ma?

sgradowski

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Styczeń 2020, 17:51:33 »

Udało się uzyskac 0 rpm wentylatory załączaja sie po 67 stopniach problem taki ze nie zawsze to działa na najnowszych sterownikach 2020, poza tym w grach pojawiaja sie czarne ekrany. Potestuje starsze sterowniki 2019.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Styczeń 2020, 19:38:51 »

Może najpierw odpowiesz na moje pytanie? Bo będziesz szukał w sterownikach, a może być że jest aktualizacja....

sgradowski

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Styczeń 2020, 22:52:54 »

Witam
W aplikacji MSI nie pokauje nowego firmware taki mi zwraca komunikat.
Przetestowalem wszytkie sterowniki te z 2020 oraz 5 poprzednich z 2019 roku. Opcja zero RPM jak jest wlaczona powoduje ze w wymagajacych grach wentylatory startuja po 65 stopniach, natomiast w mniej wymagajacych grach dopiero od 76 stopni co jest bardzo dziwne. Nie kupilem tej karty aby mi caly czas pracowaly wiatraki. Dlatego chce opcje zero RPM.
Wyglada na to ze bede ja oddawal w ramach 14 dniowego zwrotu bo nie o taka prace ukladu chlodzenia mi chodzilo, w specyfikacji pisze wyraznie ponizej 60 stopni C wentylatory wylaczone powyzej 60 wlaczone. Natomiast jakakolwiek proba ustawienia tego na sztywno w MSI afterburner nie dziala wentylatory kreca sie caly czas. W AMD driverach nie mozna natomiast zejsc na manualnej nastawie poniezej 10% pracy aby uzyskac do zadanej temp np 60 stopni 0 obrotow jest to niewykonalne. Prosze o sugestie jezeli cos zle robie. Jestem postwiony pod sciana i zmuszony do zwrotu tej karty.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Styczeń 2020, 05:26:17 »

Aplikacja MSI nigdy nic nie pokaże, bo MSI nie oferuje aktualizacji vBIOS. Dlatego zasugerowałem byś przeczytał wskazany wątek i podesłał potrzebne info. To jest jedyna rzecz która mi przychodzi do głowy, chyba że jest uszkodzony jakiś czujnik lub wentylatory same w sobie. Ale to można będzie stwierdzić jak sprawdzę system czy nie ma aktualizacji vBIOS. To żadna filozofia SPRAWDZIĆ. Ale bez części numeru seryjnego, jak i aktualnie używanej wersji vBIOS nic nie jestem w stanie powiedzieć.

sgradowski

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Styczeń 2020, 08:51:05 »

ok podam to moze cos znajdziesz V381-152SB

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Styczeń 2020, 11:37:14 »

Dla tej karty są 2 wersje vBIOS ale w żadnej nie ma wspomnienia że zmieniono/poprawiono zachowanie wentylatorów.
Reklamuj kartę.

sgradowski

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Styczeń 2020, 11:43:02 »

Dzieki za sprawdzenie. Tak karta leci na 14 dniowy zwrot.

Przy ustawieniu 0 rpm karta zaczyna krecic wentylatorami jak temp przekracza 76 stopni co jest idiotycznym ustawieniem niezgodym z tym co pisze w opisie i specyfikacji karty - widac ze tego nikt nie testował produkt za 2000zł jest nie testowany zgroza!
Dziekuje za pomoc sam jeszcze skontaktuje sie z działem MSI aby wyrazic swoja opinie na temat ich produktów.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Styczeń 2020, 11:44:44 »

Podejrzewan że trafiłeś na uwaloną sztukę, inaczej było by więcej zgłoszeń.