Autor Wątek: MSI B450M Bazooka (MS-7A38) i Ryzen 5 3600 brak kontroli wiatraczka  (Przeczytany 814 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

deathrabit

• Szeregowiec
  • *
  • :

Jak w temacie pod Windowsem płyta nie kontroluje wiatraczka przez co temp CPU Node dochodzi do 95C * HW monitor wiatraczek się kreci ale nie za żwawo minimalnym ustawieniu, w biosie działa.

Próbowałem użyć MSI comand Center ale raportuje on 0C na CPU inne programy wykrywają temperaturę prawidłowo.

Jakieś wskazówki ?

Na poprzedniej płycie Asus A320M-K od  wszytko działo :(

« Ostatnia zmiana: 18 Grudzień 2019, 21:50:04 wysłana przez deathrabit »

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: MSI B450M Bazooka (MS-7A38) i Ryzen 5 3600 brak kontroli wiatraczka
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Grudzień 2019, 07:40:56 »

Hej,
  Przeflashuj BIOS do najnowszej wersji (a potem go dla pewności zresetuj, wyjmując baterię i zasilanie CPU PWR/ATX) i ściągnij najnowszy build Windows (Windows Update), przeinstaluj Command Center, też tak dla pewności.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

deathrabit

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Grudzień 2019, 09:06:09 »

Po pierwsze Bios jest w najnowszej wersji bo starsze nie maja wsparcia dla Ryzen 5 3600, zresetowałem bios dla pewności przeinstalowałem Command Center i ciągle bez zmian a i Windows  jest w najnowszej wersji.

Czyli w biosie działa / pokazuje prawidłowa temp CPU a pod Windowsem nie działa automatyczna kontrola wiatraczka a Command Center pokazuje 0C on CPU gdy na innych programach widzę realne temp, jedyne co mogę na manualne zmienić obroty wiatraczka i ustawić na sztywno ale nie o to chodzi.
« Ostatnia zmiana: 19 Grudzień 2019, 09:23:49 wysłana przez deathrabit »

deathrabit

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: MSI B350M Bazooka (MS-7A38) i Ryzen 5 3600 brak kontroli wiatraczka
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Grudzień 2019, 15:01:39 »

Mała pomyłka w nazwie płyty chodzi o model B350

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Styczeń 2020, 08:40:51 »

Hej,
  Z tego co piszesz - chyba będzie potrzebna reklamacja. Jeśli oczywiście masz prawidłowo (w UEFI) zainstalowany system i ten najnowszy BIOS.
  pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland