Autor Wątek: po aktualizacji bios'u czarny ekran  (Przeczytany 1740 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

grabekpaw

• Szeregowiec
  • *
  • :
po aktualizacji bios'u czarny ekran
« dnia: 18 Grudzień 2019, 06:22:22 »

Dzień dobry.
Posiadam płytę główną msi h310 a pro. Niestety podczas instalacji systemu operacyjnego napotykałem problem którego zdjęcie zamieszczam w załączniku nr 1. Z poradników wyczytałem że problem może zostać rozwiązany za pomocą aktualizacji BIOSU płyta posiadała wersje jak na zał 2. Pobrałem sterownik z strony https://pl.msi.com/Motherboard/support/H310-A-PRO i zainstalowałem według instrukcji którą także pobrałem z ww strony internetowej. Przebieg instalacji wyglądał jak na zał 3. Niestety po zakończeniu instalacji komputer po ponownym uruchomieniu nie przesyła już obrazu i nic nie można z nim zrobić. Jak mogę to naprawić lub co mogę zrobić aby zaczął działać poprawnie? 

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: po aktualizacji bios'u czarny ekran
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Grudzień 2019, 08:47:52 »

Hej,
  Karta graficzna bez GOPu/obsługi UEFI - jaka to dokładnie karta? Stąd zapewne wynikały problemy w instalacji Windowsa. Jeśli karta stara (np. seria 6xx) - to możliwe, że aktualizacja vBIOSu (czyli BIOSu na karcie graficznej) by pomogła, niekiedy taka obsługa jest doprogramowywana.
 Jaki masz procek, nie ma tam karty graficznej wbudowanej, żeby sprawdzić bez Twojej zewnętrznej? Na płycie powinno być złącze HDMI, według specyfikacji.

pozdrawiam
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

grabekpaw

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Grudzień 2019, 11:28:56 »

Procesor (ponoć pozbawiony grafiki ?) INTEL CORE i5 9600KF, grafika GeForce GTX 1660 OC 6G. Wcześniej był obraz na złączu HDMI - płyta ma wyjście DVI ale tam nic nie było. Przed instalacją BIOS obraz był tylko na wyjściu karty graficznej, teraz go tam nie ma. Może jest na DVI ? Tylko jeśli ten procek nie ma czegoś od grafiki to będzie tam obraz ?

grabekpaw

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Grudzień 2019, 14:49:06 »

Przed chwilą odłączyłem kartę  graficzną. Podłączyłem komputer do monitora przez wbudowane w płytę główną gniazdo DVI. Nadal brak obrazu na dodatek odezwał się buzer (3 długie beep) i zaświeciła dioda opisana w instrukcji jako ez debug led. Mam wpięte 2 kości ram. Użyłem jak w instrukcji przycisku reset cmos ale nic to nie dało. Próbowałem wpiąć czysty pendrive w formacie fat32 z BIOSEM pobranym ze strony msi (wypakowany i bez pliku txt) ale to też nic nie dało i buzzer nadal piszczy( 3 długie beep ). Przed 1 aktualizacją wszystko działało. Czy możliwe żeby płyta miała jakąś fabryczną usterkę lub zepsuła się podczas aktualizacji ?  :(

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Grudzień 2019, 07:32:58 »

Hej,
  Procek nie ma grafiki, zatem nie ma co podłączać przez płytę monitora. Grafika jest nowoczesna, więc to nie jest ten problem. Wygląda na usterkę w trakcie flashu. Sprawdź, w miarę możliwości z inną grafiką (pożycz od kolegi na dzień czy dwa) lub zgłaszaj reklamację płyty do sklepu.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

grabekpaw

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Styczeń 2020, 19:19:06 »

witam ponownie - sklep odesłał mi opis usterki płyty : uszkodzenie mechaniczne (wygięte piny przy sockecie procesora) !
Teraz pytanie - czy to jest możliwe, żeby powstało takie uszkodzenie w trakcie wyciągania procesora, demontowanego bez użycia młotka i łomu ?
a może to taktyczny wybieg sklepu który nie miał pojęcia co zrobić z problemem z aktualizacją biosu płyty ?
« Ostatnia zmiana: 14 Styczeń 2020, 19:28:22 wysłana przez grabekpaw »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Styczeń 2020, 20:03:24 »

Kiepsko. Mam nadzieję że na chama nic nie powyginali.
Co to za sklep? Masz możliwość podejść do nich? Czasami wspomnienie o UOKiK przywraca ludziom w sklepie trochę rozumu ;)

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Styczeń 2020, 06:53:06 »

Hej,
  Takie uszkodzenie zazwyczaj właśnie powstaje przy nieumiejętnym wyciąganiu/wkładaniu procesora do płyty. Nie będę hipotetyzował na temat tego czy to jest wybieg sklepu, czy nie. Osobiście - nie sądzę.

pozdrawiam,

MSI FAE Poland

grabekpaw

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Styczeń 2020, 09:31:40 »

Nawet jeśli mimo składanie sporadycznie komputerów w życiu "nieumiejętnie" wyjąłem procesor, to przecież tak czy owak robiłem to na wyciągniętej z komputera płycie, z odłączonym zasilaniem (inaczej bym nie wyjął), ten typ procesorów to praktycznie po odbezpieczeniu i przewróceniu płyty prawie wypada na rękę. A sklep/serwis jeśli stwierdził wygięcie pinów to chyba raczej przed podpięciem do zasilania więc (tego akurat w życiu nie robiłem z braku potrzeby) pewnie można to jakoś delikatnie wyprostować, gorzej jeśli ów serwis uwalił płytę, wstawiając procek na wygięte piny lub wyginając je przy wtykaniu procka czy go wyciągając bo niestety nie przyzna się pracownik do tego żeby nie stracić 1/5 wypłaty. Skoro komputer się włączał i nawet aktualizacja biosu przeszła do końca, to chyba piny były ok. Zaufanie do serwisu spadło mi do zera.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Styczeń 2020, 10:55:02 »

Wątpię by płyta trafiła do serwisu. Prawie każdy sklep testuje sprzęt najpierw u siebie.
Rozmawiaj ze sprzedawcą i pytaj co dokładnie się działo z płytą.
Jak wysłałeś, to wstawiłeś plastikową osłonką na gniazdo CPU?

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

grabekpaw

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Styczeń 2020, 12:46:19 »

Oczywiście, wytłoczka była na swoim miejscu zabezpieczenie zamknięte i wszystko odesłane w oryginalnym opakowaniu.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Styczeń 2020, 07:07:21 »

Hej,
  Tu wszystko to hipotetyzowanie. Możemy snuć hipotezy i nigdzie nas to nie doprowadzi. Po prostu, jak pisał @Nichrome, wyjaśniaj sprawę ze sklepem i tyle.

pozdrawiam,

MSI FAE Poland