Autor Wątek: Radeon RX 480 GAMING X 4G BIOS  (Przeczytany 827 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

avitruc

• Szeregowiec
  • *
  • :
Radeon RX 480 GAMING X 4G BIOS
« dnia: 06 Grudzień 2019, 16:14:06 »

S/N:602-V341-68SB1611004***
https://drive.google.com/file/d/1jCdBHm-GnI7Lgrv1L4xdY6pudpMg0H1c/view?usp=sharing

BTW, Karta była na reklamacji pod koniec 2017 roku, dwa razy, po pierwszej padła po miesiącu, po drugiej już było wszystko w porządku, choć wydaje mi się, że wgrali bios z 580 (tak widzi ją GPU-Z, a po kliknięciu "lookup" jest informacja "Multiple Graphics Devices Found" i RX 580 i 580G), co chyba jest możliwe? to odgrzany kotlet. Karta działa do dziś bez zarzutu, ale martwi mnie to, że RPM lecą w górę jak szalone, aż do 2000 zaraz po osiągnięciu ~60°C, a po zamknięciu gry utrzymują się, mimo niskiej temperatury. Pomaga wejście do wattmana, zmiana na ręczną krzywą i powrót do auto. Zostały 3 miesiące gwarancji, liczę na to, że wgranie nowego, o ile taki jest, pomoże.
« Ostatnia zmiana: 06 Grudzień 2019, 16:51:31 wysłana przez avitruc »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: Radeon RX 480 GAMING X 4G BIOS
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Grudzień 2019, 17:25:45 »

Witam

vBIOS ogólnie masz poprawny i jest on najnowszy dla Twojej karty. MSI musiało się pomylić przy wpisywaniu modelu by programy wyświetlały, ale poza tym wszystko jest OK.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

avitruc

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Grudzień 2019, 18:19:12 »

Ta pomylona nazwa może być winowajcą tego bezsensownego zachowania wentylatorów? Afterburnera, Gaming APP czy innych podobnych programów nie instalowałem, stery na czysto po wyczyszczeniu DDU. Obudowa to Meshify C, zasilacz Seasonic Focus Plus Gold 550W, temperatury karty jak i reszty podzespołów w porządku, wszystko ciche, tylko nie ten radeon.
Tak to wygląda w logu: https://drive.google.com/drive/folders/1LvLHGg4GVJud06CJ0uaPbfegeajrw28p?usp=sharing przy 60°C lecą na ponad 2000 RPM, ale z tego, co widzę, to karta dobija do ponad 80°C, wcześniej aż tak się nie nagrzewała, no chyba, że HW Monitor kłamał przy maksymalnej zarejestrowanej temperaturze, czyżby pasta i/lub termopady się już zużyły? Teraz pytanie, odsyłać na RMA, żeby wymienili i być bez komputera/karty (r5 2600 nie ma integry) czy zrobić to samemu i stracić te 3 miesiące gwarancji...
« Ostatnia zmiana: 06 Grudzień 2019, 19:07:57 wysłana przez avitruc »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Grudzień 2019, 19:15:26 »

Nie. To tylko "string" który odczytują programy.
Możesz skontaktować się ze sklepem w sprawie reklamacji.

avitruc

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Grudzień 2019, 07:06:17 »

Źle odczytałem, ta wartość "80" to nie temperatura, tylko obroty wentylatorów w %. Wrzuciłem jeszcze jeden log, na nim widać, jak około 2019-12-07 08:50:00 ustawiam ręczną krzywą wentylatorów w wattmanie, a potem z powrotem wracam do auto z zero frozr, poniżej 60°C wentyle zatrzymują się, a po osiągnięciu 60 rozkręcają i działają na takich obrotach, na jakich powinny. W takim razie oddam kartę na reklamację, ale obawiam się, że ten trup wróci z powrotem, problem się powtórzy, a gwarancja minie...

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Grudzień 2019, 08:34:29 »

Możliwe że łożyska są zużyte, czasami tak bywa z wentylatorami. Tak czy inaczej, wersja vBIOS jest poprawna, i podejrzewam że wymiana wentylatorów wystarczy by naprawić problem. W najgorszym wypadku, kupisz takie na allegro czy innym ebay za 50-150zł (różne ceny, zależy od serwisu).