Autor Wątek: Msi Trident 3 - CPU pytania  (Przeczytany 808 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

piotr.jani95

• Szeregowiec
  • *
  • :
Msi Trident 3 - CPU pytania
« dnia: 04 Grudzień 2019, 14:17:49 »

Witam.

Jakiś czas temu zostałem właścicielem "starego", wybebeszonego trident'a mojego brata.
Mam ogarniętą sprawę jeżeli chodzi o ramy, dyski gpu oraz zewnętrzne zasilanie - pytanie moje odnosi się do procesora.

Wiem, że ten trident miał w zestawie i5-7400, sprawdzając pełną specyfikacje trident'a 3, zauważyłem że można go też było kupić z i7-7700.

Gdyż płyta ma chipset H110, czy jest możliwość zamontowania innego procesora 6th lub 7th gen?
Myślę właśnie nad i5-7500T, gdyż chcę z tego trident'a zrobić cichą skrzyneczkę multimedialną pod TV więc nie zależy mi na osiągach a bardziej na komforcie pracy i temperaturach.

Więc wracając do górnego pytania. Czy mogę w tym Trident'cie, zamontować każdy inny procesor intela 6th lub 7th generacji czy jestem zmuszony na użycie tylko i5-7400/i7-7700?

Pozdrawiam

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: Msi Trident 3 - CPU pytania
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Grudzień 2019, 22:18:45 »

Witam

Z logicznego punktu, każdy procesor 6 i 7 generacji powinien ruszyć.
Natomiast nie wiem, czy MSI w jakiś sposób blokuje BIOSy w tych komputerkach.

Nie wiem jak wygląda BIOS jeżeli chodzi o funkcje zmieniania częstotliwości i napięcia procesora, ale wydaje mi się że większy sens by miało zwyczajne obniżenie taktowania procesora i obniżenie napięcia.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: Msi Trident 3 - CPU pytania
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Grudzień 2019, 11:42:56 »

Hej,
  Stosowane procki są na liście - https://pl.msi.com/Desktop/support/Trident-3. Zatem zadziałają na 100% procki, które są na liście. Jak na liście brak, to mogą zdarzyć się problemy. MSI raczej nie blokuje płyt w tych komputerach, jednakże takie procki po prostu nie były testowane z tym sprzętem.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland