Autor Wątek: Kupno pamięci RAM  (Przeczytany 367 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sebastian.marach14

• Szeregowiec
  • *
  • :
Kupno pamięci RAM
« dnia: 02 Grudzień 2019, 04:53:29 »

Witam wszystkich,

Chcę dokupić dodatkową pamięć RAM. W moim laptopie zainstalowana jest pamięć: kingston msi26d4s9s8me-8
Niestety nigdzie nie mogę znaleźć pamięci tej wersji (8GB) aby dokupić i dołożyć do mojego laptopa.
Czy inne modele pamięci KINGSTON będą współpracować z moją pamięcią?
Czy lepiej dołożyć trochę i dokupić 16GB a oryginalną "wywalić"?

Pozdrawiam.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: Kupno pamięci RAM
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Grudzień 2019, 13:43:08 »

Hej,
  Najlepiej kupić identyczne pamięci, wtedy nie będzie problemów z kompatybilnością. Podobne powinny działać, ale jednak problemy się mogą zdarzać.
   pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

sebastian.marach14

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Grudzień 2019, 04:15:19 »

Zakupiłem taką kartę pamięci RAM: Pamięć do laptopa Kingston ValueRAM SO-DIMM DDR4, 8GB, 2666MHz, CL19 (KVR26S19S8/8)

Po włożeniu jej do laptopa w drugi slot, system się uruchamia, lecz cały czas jest czarny ekran.

Czym to może być spowodowane?

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Grudzień 2019, 06:31:20 »

Hej,
  Hm... strzelam, że niekompatybilną pamięcią RAM. Próbowałeś uruchomić bez tej pamięci włożonej? Może uszkodziłeś coś w trakcie montażu?

pozdrawiam
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

rsdragon

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Grudzień 2019, 22:09:41 »

Hejka i jak z ta pamięcią ?? właśnie zamówiłem taka sama do MSI GE73 Raider w jednym z popularnych sklepów. Mam  8192 MB, DDR4-2667, Kingston MSI26D4S9S8ME-8 .

daff1992

• Kapral
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Grudzień 2019, 22:39:42 »

rsdragon ja do mojego GE73 raider też dokładałem ramu Kingston 8gb 2666 CL19 a dokładnie taką (KVR26S19S8/8) z morele i wszystko działa bezproblemowo.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Grudzień 2019, 11:36:50 »

Hej,
  A nie zresetował Ci się przypadkiem FW/BIOS w trakcie przekładania pamięci i tryb bootowania nie ustawiał na Legacy/UEFI (znaczy inny niż miałeś wcześniej)?

pozdrawiam

MSI FAE Poland

Matt.BPD

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Grudzień 2019, 12:09:42 »

A jaki tryb bootowania powinien tamten kolega mieć ustawiony jeśli przypadkowo zresetował FW/Bios guziczkiem na płycie glownej ? Jakiś screen czy zdjęcie ?

rsdragon

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Grudzień 2019, 20:32:08 »

Witam potwierdzam po dodaniu pamięci Kingston 8GB system połknął to bez żadnego problemu. Laptop śmiga jak ta lala z 16GB ( można lepiej ale jest ok :) ). Teraz czekan tylko na dysk  SSD ADATA 512GB M.2 PCIe NVMe XPG SX8200 Pro zamiast SSd m2 Kingstona 128GB i powinien być komplet. Pozdrawiam