Autor Wątek: Nowy RAM  (Przeczytany 1209 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kamilg173

• Szeregowiec
  • *
  • :
Nowy RAM
« dnia: 15 Listopad 2019, 12:31:26 »

Witam wszystkich.
Kupiłem sobie nowe kości RAM-u do laptopa MSI GE60 2PE Apache Pro, 15 cali, gtx860m, i7-4710hq.
Oryginalnie była jedna kość Kingston 8GB 800MHz
Zakupiłem 2x8GB Goodram o taktowaniu max 1600MHz, takim jakie jest podane maksymalne dla mojego laptopa. Włożyłem kości i wszystko gra, jedyny problem to to, że nie mogę zmienić taktowania na 1600, a zamiast tego jest ustawione na 800MHz. W biosie nie mam w ogóle opcji do zmiany jakiegokolwiek taktowania, tylko podstawowe opcje typu boot itd. Szukałem ukrytych opcji ale nie znalazłem pod żadną kombinacją klawiszy. Zrobiłem update BIOS, ze strony MSI po czym miałem ogromny problem z włączeniem laptopa gdyż wywalało blue screen zaraz po ikonce Windowsa. Udało się to jakoś naprawić (chociaż szczerze mówiąc chyba samo się naprawiło). Po update biosa dalej nie ma żadnych innych opcji żeby zmienić taktowanie. Szukałem programów ale to też nie działa. Czy muszę zainstalować jakąś customową wersję BIOSu czy jest jakaś wersja odblokowana aby można bylo zmieniać taktowanie ramu ?
Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

pit_1975

• Generał
  • :
Odp: Nowy RAM
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Listopad 2019, 14:43:38 »

Oryginalnie była jedna kość Kingston 8GB 800MHz
Jeżeli w programie CPU-Z (zakładka Memory) pokazuje Ci 800Mhz to jest ok, tą wartość mnożymy razy dwa = 1600Mhz

kamilg173

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: Nowy RAM
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Listopad 2019, 15:27:32 »

W programie wyświetla 800MHz.
Dzięki za odpowiedź

https://imgur.com/a/aYGJpqB