Autor Wątek: Karta graficzna MSI Radeon R9 380 4GB - zielony ekran.Przestała działać.  (Przeczytany 908 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

williamvak123

• Szeregowiec
  • *
  • :

Płyta Główna: MSI Z170A GAMING PRO CARBON, Z170
Procesor: Intel Core i5-6600K, 3.5GHz, 6MB
Chłodzenie Procesora: CPU SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2
Karta Graficzna: MSI Radeon R9 380 4GB GDDR5
Dysk Twardy: SSD Crucial MX200 250GB
RAM: Corsair Vengeance LPX, DDR4, 16 GB,3000MHz,
Zasilacz: Corsair Builder CX 750W
System Operacyjny: Windows 10

Opis problemu :
Od około miesiąca podczas grania w gry,oglądania filmu czy też zwykłego przeglądania YT na ekranie wyskakiwały zielone paski,ekran się zawieszał na chwile i dźwięk to samo. Potem z tych pasków czasami ekran potrafił zrobić się cały zielony no i oczywiście komputer sam się restartował.Po restarcie wszystko wracało do normy. W końcu podczas grania w grę,ekran zaczął mrugać na zielono, dźwięk też przerywał i komputer "padł"( sam się wyłączył). Po włączeniu komputera na ekranie nie było nic , tak jakby sygnał nie dochodził do monitora z karty graficznej, w momencie kiedy kabel od monitora został bezpośrednio podłączony do płyty głównej obraz się pojawił.
Teraz tak,płyta główna nawet nie czyta karty graficznej( w BIOSie nie widzi jej nawet),zasilanie "niby" dochodzi do karty graficznej bo znaczek MSI się podświetla,wiatraczki(chłodzenie karty)nie pracują nawet.
Tego Radeona kupiłem w 2016 roku i tak się złożyło,że gwarancja minęła 3 miesiące temu... więc zajrzałem do środka.Na pierwszy rzut oka, nie widać żadnych uszkodzeń, jedynie co to na procesorze było mało pasty termo przewodzącej.

Mam rozumieć, że procesor po prostu się przegrzał i wszystko padło? Nie da się nic z tym zrobić?
Bo jeśli wasz sprzęt ma tak się psuć to nie wiem czy następnym razem zakupię podobny produkt od was. Fakt nie powiem ,że przez te 3 lata karta działała super.
Może do piekarnika z nią? xD zimne luty czy coś? Nie wiem co jej dolega. Jakieś porady?

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: Karta graficzna MSI Radeon R9 380 4GB - zielony ekran.Przestała działać.
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Październik 2019, 21:02:13 »

Witam

Spróbuj kartę w innym PC.

Ogólnie karty AMD są dość podatne na usterki. Ja od 2013 mam GTX780 Lightning, MSI GTX750Ti Gaming trochę później zakupiona, i obie działają do dzisiaj. AMD unikam..

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Listopad 2019, 09:43:10 »

Hej,
  Zdecydowanie zobacz, czy to wina karty - sprawdź w innym kompie. Jak potwierdzisz - zostaje zgłoszenie na naprawę pogwarancyjną.

pozdrawiam,
« Ostatnia zmiana: 05 Listopad 2019, 06:20:22 wysłana przez MSI FAE »
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

williamvak123

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Listopad 2019, 17:17:29 »

No dobra.
1) chwilowo nie mam jak sprawdzić na innym kompie.
2) załóżmy że karta nie działa na innym kompie,gdzie mam zgłosić na naprawę pogwarancyjna? Bo z tego co się właśnie dowiadywałem SKLEP w którym zakupiłem kartę nie ma czegoś takiego jak serwis pogwarancyjny...
3) jakie są ewentualne koszta takiej naprawy? około.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Listopad 2019, 20:17:09 »

Naprawa pogwarancyjna... musisz zapytać serwis bezpośrednio: serwis@msi.com

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Listopad 2019, 06:19:52 »

Hej,
  Z tego adresu powinni Ci napisać mniej więcej wycenę i procedurę. Oraz oczywiście odnieść się do możliwości takiej naprawy.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland