Autor Wątek: taktowanie karty msi 1070 8gb problem  (Przeczytany 579 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

major0404

• Szeregowiec
  • *
  • :
taktowanie karty msi 1070 8gb problem
« dnia: 27 Październik 2019, 17:32:14 »

Witam jest to moj pierwszy temat na tym forum wiec prosze o wyrozumialosc karta MSI GeForce GTX 1070 GAMING 8G  Plyta glowna;Gigabyte Z390 GAMING X s1151 4DDR4 HDMI/USB 3.1 M.2 ATX ,, procesor Intel Core i5-9400F BX80684I59400F 999CVM 2900MHz MIN 4100MHz max; LGA 1151;BOX ,,, dysk SSD1  NVME PLEXTOR 512 ,,Pamiec HyperX DDR4 HyperX Predator 16 GB/3000(2*8GB) CL15 , zasilacz VP PRO 600W Areo Cool,, system windows 10 home ... A teraz opisze jaki mam problem wczesniej mialem starszy procesor ale karte mialem graficzna ta ktora podalem i od jakiegos czasu cos zaczelo sie dziac  wyrzucalo mnie z gry do pulpitu  obraz na chwile robil sie czarny i to nie wynikalo ze gasl monitor , wiec i tak mialem zmienic specyfikacje komputera wiec zakupilem nowy procesor itd dokladnie to co teraz wyzej podalem i dodatkowo dokupilem monito AOC 144hz i zauwazylem ze problem nie znika jak poczytalem  google ze mozna sprobowac wgrac starsze sterowniki karty ale to i tez nic nie zmienialo  byla tez opcja zmniejszyc taktowanie i kiedy zmniejszylem taktowanie na -75 oraz pamieci -75 i problem znika chodz nie do konca bo czasem na ekranie przez ulamek sekundy mrygnie mi monitor (to wyglada jak by dostrajanie telewizora kiedy szuka  programow no ciezko to opisac ale jest to widoczne) i teraz mam pytanie czy zglaszac to do producenta bo chyba karta pada, mam ja juz 3 lata w sumie nie cale 3 lata chyba ze panstwo macie na to jakies rozwiazanie dodam ze w serwisie gdzie skladali mi ten komputer tez powiedzieli ze przy testach karty zauwazyli ze trzeba zmniejszyc taktowanie .. Nie wiem co mam zrobic w tym przypadku a jestem lajkiem w tych sprawach . Aha powiem jeszcze ze  nigdy nie podkrecalem karty zawsze dzialala bez problemow jedynie co teraz to zmniejszam taktowanie by moc grac np Battlefielda 5 . Prosze o wyrozumialosc dzienkuje i czekam na jakies porady od panstwa

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: taktowanie karty msi 1070 8gb problem
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Październik 2019, 10:29:28 »

Witam

Na temat zasilaczy Aerocool wolę się nie wypowiadać.
Spróbuj kartę w innym PC z zasilaczem lepszej jakości.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

major0404

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Październik 2019, 14:31:21 »

dziekuje za odpowiedz postaram sie by to sprawdzic z innym zasilaczem jak to zrobie podam co i jak .. PS moze to potrwac :)

major0404

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Październik 2019, 21:07:41 »

WITAM chce was poinformowac co tak naprawde  stalo sie z tym migotaniem obrazu o tuz posiadam dwa dyski ssd i hhd i po zainstalawoniu windowsa na dysk ssd pojawial sie taki klopot jak cos klikalem w dysku hdd naprzyklad pliki z zdjeciami strasznie  dlugo otwieralo i zarazem wlasnie wtedy powstawaly migotania obrazu i zaczolem  szukac  ;D u wujka google i chyba po 4 godzinach szukania gdziesz doczytalem zeby zrobic na tym dysku hdd defragnetacje , i mysle sprobuje i to  :) i od  chwili defragmnetacji dysku nic nie migota i nie zacina sie systyem a co do taktowania sroboje wrucic do ustawien fabrycznych karty graficznej  i zobaczczy teraz cos sie dzieje ale nie wiem czy cos ma to wspolnego z taktowaniem  ... pozdrawiam

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Październik 2019, 10:10:46 »

Ok, szukaj dalej, i powodzenia :)

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.