Autor Wątek: Wlaczenie komputera za pomoca klawiatury lub myszki MSI B450 Tomahawk  (Przeczytany 183 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

klubing

• Szeregowiec
  • *
  • :

Witam. Ostatnio ustawilem w opcjach bios zeby komputer wlaczal sie za pomoca klawiatury lub myszki. Zrobilem tak bo przeniosłem komputer z pokoju bo byl za glosno. Niestety opcja ta niedziala. Komputer nie reaguje na sygnały z klawiatury lub myszy.

Wczesniej uzywalem funkcji WOL ale opcja  klawiatury bardziej mi odpowiada.

Musze dodac ze mysz jak i klawiatura podpięte sa do HUB USB Aktywny co wydaje mi się być przyczyną niedziałające opcji rozruchu przez urządzenia tego typu.

Może ktoś ma podobną sytuację albo ma jakiś sposób żeby to zadziałało. Może jest jakaś opcja którą sie to aktywuje w bios.

Doczytałem w Internecie ze przy niektórych płytach głównych trzeba przestawić opcje w biosie z PS2 na USB.

Moja płyta główna to MSI B450 Tomahawk.

Z góry dzięki z odpowiedzi ;)
« Ostatnia zmiana: 12 Październik 2019, 22:06:30 wysłana przez klubing »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: Wlaczenie komputera za pomoca klawiatury lub myszki MSI B450 Tomahawk
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Październik 2019, 14:06:13 »

Witam

A próbowałeś bezpośrednio podłączyć do portów USB?

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

klubing

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: Wlaczenie komputera za pomoca klawiatury lub myszki MSI B450 Tomahawk
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Październik 2019, 15:04:57 »

Szczerze mówiąc nie sprawdzałem tego jeszcze ale zrobie to dzisiaj :D W moim przypadku mój komputer jest w bardzo ciężko dostępnym miejscu więc będzie ciężko ale spróbuję. Ogólnie myślałem że są jakieś wytyczne co do tego np. Ze tylko jedno złocze USB nadaje się do rozruchu komputera lub coś w tym rodzaju.