Autor Wątek: Rtx 2080 gaming x trio - reklamacja  (Przeczytany 714 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pawelox01

• Szeregowiec
  • *
  • :
Rtx 2080 gaming x trio - reklamacja
« dnia: 04 Październik 2019, 19:50:18 »

Cześć,

Nie wiem czy w dobrym dziale napisałem, bo innego pasującego do sytuacji nie znalazłem. Chciałbym sie dowiedzieć do ilu dni maksymalnie MSI może trzymać kartę graficzną w serwisie?
Kartę zareklamowałem w sklepie w którym kupiłem czyli X-KOM 11.09.2019 czyli równo 3 tygodnie temu i cały czas mam status że karta leży w serwisie zewnętrznym. X-kom mi odpisał że do 30 dni mają czas więc muszę być cierpliwym no ale ileż można naprawiać usterkę w karcie? Do chin ją wysłali czy co?

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: Rtx 2080 gaming x trio - reklamacja
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Październik 2019, 20:52:29 »

Witam

Najpierw to xkom sobie testuje kartę kilka dni, dopiero wtedy trafia do MSI. Więc z miesiąc trzeba czekać.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

pawelox01

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Październik 2019, 22:07:48 »

Dostałem odpowiedź od x-komu że czas realizacji gwarancji do 30 dni roboczych od otrzymania karty przez gwaranta czyli MSI. I tu rodzą się kolejne pytania.
1. Czy rzeczywiście msi ma w regulaminie gwarancji że jest to 30 dni kalendarzowych, a nie roboczych?
2. 30 dni jest liczone od momentu otrzymania karty przez gwaranta, skoro msi jest gwarantem, to załóżmy że serwis msi znajduje się w chinach, paczka do chin idzie co najmniej 2 tygodnie, dopiero po tym czasie jak otrzymaja paczkę liczy się 30 dni roboczych na naprawe? W takim wypadku rownie dobrze moge otrzymac karte grubo po 2 miesiacach oczekiwania.
3. Gdzie msi serwisuje karty

Żałuje, że nie zareklamowałem na mocy rekojmi.

Czy jeśli napiszę maila do oddziału msi polska, będą w stanie sprawdzić status mojej reklamacji, gdzie obecnie znajduje się karta i czy proces naprawy się rozpoczął czy czeka na swoja kolej wśród tysiąca inncyh kart do naprawy?

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Październik 2019, 05:20:35 »

Witam

Nie ma co zakładać, serwis jest we Wrocławiu  ;) . A z uzyskaniem informacji różnie to bywa, często odsyłają do sklepu.
A na resztę pytań nie jestem w stanie odpowiedzieć, nie wiem jak dokładnie serwis działa.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Październik 2019, 07:12:23 »

Hej,
  Serwis jest w Polsce - na Bielanach Wrocławskich. Sprzęt zgłaszasz na rękojmię do sklepu - zawsze, nie zgłaszasz go nigdy bezpośrednio do serwisu (mowa oczywiście o płytach i grafikach). Karty w bardzo rzadkich przypadkach jeżdżą do fabryki. Praktycznie to się nie zdarza. Możesz za to trafić na oczekiwanie na części zamienne lub na ewentualny kredyt, jak wymiana/naprawa jest niemożliwa (wtedy schodzi nieco dłużej).
  W każdym razie - napisz do nas na info.pl@msi.com z numerem seryjnym i krótkim opisem - sprawdzimy czy karta do serwisu dotarła i czy z niego już wyjechała. Dalej to już kwestia "męczenia" sklepu.
  A - nie podawaj tu numeru seryjnego sprzętu, napisz do nas lepiej.

pozdrawiam,

Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland