Autor Wątek: GP63 Leopard 8RD - Nahimic nie działa po aktualizacji Win 10 (1903)  (Przeczytany 1183 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ggreegg

• Szeregowiec
  • *
  • :

Laptop MSI GP63 Leopard 8RD
Windows 10 Home (przeszedł właśnie aktualizację do wersji 1903)
Problem dotyczy oprogramowania Nahimic 3

Witam. Laptop posiadam od miesiąca i przez ten czas wszystko działało jak fabryka przykazała. System (Windows 10 Home w wersji 1803), dodatkowe firmowe oprogramowanie, sterowniki. Słowem nie było się do czego przyczepić. Tymczasem Windows wymusił sobie dużą zbiorczą aktualizację (1903), po której zabrał mi dodatkowe 20 Gb przestrzeni (faktycznie to nadpisał na nowo system pozostawiając starą Wersję-Old na dysku która zajmuje 35 GB). Ale nie sam system jest w tym momencie problemem. Chodzi mi o kontroler dźwięku firmy Nahimic.
Jak dla mnie jest to/był bardzo przydatny program, który w prosty sposób podbijał parametry dźwięku i jego jakość podczas oglądania filmów, transmisji sportowych (funkcja tzw. komentarz), czy słuchania muzyki. Teraz podczas próby uruchomienia programu wyskakuje mi okno z komunikatem, że Nahimic nie może zostać uruchomiony, bo: "sterownik audio jest nieaktualny lub mój system nie jest kompatybilny".
W Dragon Centre jest zakładka z programem Help Desk, tam z kolei jest zakładka ze sterownikami. I w tym obszarze próbowałem znaleźć rozwiązania. Właściwie firmowy aktualizator sterowników wykrył mi niezgodność większości z zainstalowanych przez aktualizację, z zalecanym oprogramowaniem MSI, ale w pierwszej kolejności zająłem się sterownikiem Realteka (bo w nim miał być sprzężony Nahimic). Niestety zamiana na polecaną wersję 6.0.1.8443 nie przyniosła oczekiwanej poprawy sytuacji. Program "startuje", ale brak w nim zapisanych ustawień (trybów), a przechodzenie do innych opcji wywala mnie całkowicie z niego. Dodam, że oryginalnie Nahimic był ulokowany również w konsoli Realteka jako rozszerzenie (korektor), a teraz tam tego nie ma.
W chwili obecnej brak mi pomysłów na rozwiązanie sytuacji. Tym bardziej, że opcja pobierz na nowo Nahimic ze sklepu Microsoftu (i instalację) nie jest możliwa, bo wyskakuje mi komunikat o już zainstalowanym oprogramowaniu (a nie wiem jak go usunąć, bo nie znajduje tego komponentu na liście programów do usunięcia).
Czytałem, że jest to jeden z licznych problemów po aktualizacji Widnowsa (po stabilnej wersji 1803). Ale być może ktoś z Was miał podobne problemy z którymi sobie w jakiś sposób poradził?

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: GP63 Leopard 8RD - Nahimic nie działa po aktualizacji Win 10 (1903)
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Wrzesień 2019, 06:40:31 »

Hej,
  W ten sposób powalcz z reinstalacją oprogramowania - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=14043.0 . Nahimic powinien się dać odinstalować po kliknięciu na niego prawym klawiszem myszki w menu start, albo bezpośrednio poprzez Microsoft Store.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland