Autor Wątek: Matryce VA Samsunga w monitorach MSI OPTIX MAG - poziome linie między pikselami  (Przeczytany 1245 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

cursed.by.zen

• Szeregowiec
  • *
  • :

Witam, spotkałem się z dość dziwnym problemem w monitorach MSI OPTIX MAG271CR jak i MSI OPTIX MAG271CQR (wersja 1080p i 1440p), w obu przypadkach zauważyłem dziwne poziome linie między rzędami pikseli, było to szczególnie widoczne na jasno-szarych tłach. Dokładnie ten sam problem zauważyłem w sklepie w innych monitorach z zakrzywionymi matrycami VA Samsunga, aczkolwiek efekt występuje dość nieregularnie, u mnie w obu przypadkach były to górne krawędzie, oraz okolice środka / dołu. Linie te są mocno widoczne nawet z 80cm~ i wręcz wypalają się w oczach po kilku godzinach przeglądania internetu.

Tutaj recenzja monitora ASUS na tej samej matrycy, w której problem został wyrazie pokazany (przewinąć na 3:20):

Ogólnie monitory MSI wydają się bardzo solidne, jednak wspomniany problem dla mnie jest zbyt intensywny. Myślałem aktualnie nad zakupem MSI Optix MAG322CQRV, ale jestem niemal przekonany, że ma on tą samą matrycę, z tymi samymi liniami między pikselami.

Ktoś spotkał się z czymś podobnym, czy tylko ja to widzę? Jest to wada produkcyjna, a może, jest to coś normalnego? W sieci jest nieco tematów odnośnie tego problemu, póki co rozwiązania nie znalazłem.
« Ostatnia zmiana: 18 Wrzesień 2019, 15:38:39 wysłana przez cursed.by.zen »

pit_1975

• Generał
  • :

Oddaj ten monitor, zanim Samsung ogłosi "że to taka innowacja i tak ma być".
Masakra  :(

cursed.by.zen

• Szeregowiec
  • *
  • :

Spokojnie, oba monitory już dawno zwróciłem, jednak dalej chciałbym sie dowiedzieć nieco więcej o tym problemie...
« Ostatnia zmiana: 18 Wrzesień 2019, 21:43:07 wysłana przez cursed.by.zen »