Autor Wątek: Szczegółowe dane do obudowy MPG Sekira 500G  (Przeczytany 2117 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anger Ash

• Szeregowiec
  • *
  • :
Szczegółowe dane do obudowy MPG Sekira 500G
« dnia: 14 Wrzesień 2019, 14:57:00 »

Cześć,

Proszę o poniższe informację, gdyż na stornie MSI i wsparcia nie ma takich danych.
Może ktoś się orientuje lub proszę Moderatorów o wsparcie w w tym temacie:

1. Ile miejsca jest po montażu wertykalnym karty MSI 2080 TI zarówno dla wersji TRIO jak i Lightning do ścianki obudowy czyli tafli szkła.
2. Jaki riser jest zalecany, gdyż widziałem w teście Tech Source problem z montażem ze względu na riser a w sumie miejsce w samej obudowie na niego (nie pasował chyba ze względu na rozstaw).
3. Czy zamontowane wentylatory są marki MSI czy innej. Jeżeli innej to jakiej i jakie mają parametry 2x200 front i 1x120 na tyle (obroty, przepływ powietrza i ciśnienie)

Fajnie jakby takie informacje były w zakładce wsparcie na stornie produktu lub w szczegółach.
Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: Szczegółowe dane do obudowy MPG Sekira 500G
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Wrzesień 2019, 06:18:02 »

Hej,
  Niestety, aż tak szczegółowych danych nie posiadam. Jeśli chodzi o riser - to nie ma czegoś zalecanego, po prostu musi pasować. Większość jednak powinna.
Zadałem pytanie PMowi od obudów, może on będzie miał dokładniejsze informacje. Dam znać jak się czegoś dowiemy.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

Anger Ash

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Wrzesień 2019, 11:39:09 »

Dzięki za odpowiedź.
Udało mi się bezpośrednio dowiedzieć od MSI w Technical Support tylko o wentylatorach.
Dla zainteresowanych sa to rzeczywiście wentylatory od MSI z parametrami:
Air Flow = ~89CFM
Fan Speed = 600 ~ 1000 RPM
Air Pressure = 1.1 mmH20

Bedę wdzięczny za pomoc szczególnie przy uzyskaniu informacji dotyczącej odległości miedzy kartą graficzna zamontowaną wertykalnie a panelem bocznym i jaki jest air flow.
Czekam na wieści i pozdrawiam.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Październik 2019, 13:20:02 »

Hej,
  Takie odpowiedzi uzyskałem:
Q1: How much space is left after vertical mounting of the MSI 2080 TI card for both TRIO and Lightning versions to the housing wall, i.e. the glass pane
Is this mean the space between vertical gpu and tempered glass? Will be around 1cm (10mm) with Gaming Trio, with 2080TI lighting, we cant support vertical with it, because this is a special gpu which with 3 PCI slots

Q2: Which riser is recommended because I saw in the Tech Source test a mounting problem because of the riser and in total the place in the housing itself (it probably did not fit because of the spacing).
Because we didn’t sell the riser cable, you can find the following kind of riser cable to use, but may only screw 1-4 to lock it.
https://www.amazon.com/Funtin-Extension-Express-Flexible-Adapter/dp/B07VH6P5QM/ref=sr_1_12?keywords=riser+cable&qid=1570193050&s=electronics&sr=1-12
https://www.amazon.com/DEEPCOOL-Extension-Supports-Quadstellar-Genome/dp/B079QZ4KMC/ref=sr_1_17?keywords=riser+cable&qid=1570193014&s=electronics&sr=1-17
https://www.amazon.com/Phanteks-PH-CBRS_FL22-Pci-Adapter-Shielded/dp/B07MFMBG19/ref=sr_1_5?keywords=riser+cable&qid=1570193050&s=electronics&sr=1-5

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

Anger Ash

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Październik 2019, 10:39:13 »

Dzięki za pomoc ale nie coś tutaj się nie klei :)
Piszą o nie wspieraniu wersji Lightning przy montażu wertykalnym a na materiałach promocyjnych jest tak zamontowana???

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Październik 2019, 07:28:41 »

Hej,
  Ja bym się wspierał tym co napisali - taką informację otrzymałem od kwatery głównej.

pozdrawiam,

MSI FAE Poland

Anger Ash

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Styczeń 2020, 07:29:30 »

Generalnie przydałaby się jeszcze wiedza jaki długi riser kupić.
Czy 15 CM do obudowy Sekira500G i płyty x570 Unify wystarczy?
Karta to 2070 super gaming x trio.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Styczeń 2020, 08:42:16 »

Hej,
Ja bym jednak dał dłuższy riser, tak dla pewności.

pozdrawiam,

MSI FAE Poland

Anger Ash

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Styczeń 2020, 08:48:49 »

no to rozumiem, że 22Cm załatwi sprawę?  ;)

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Styczeń 2020, 19:28:46 »

Kto wie :)
Upewnij się że sprzedawca ma w miarę normalną politykę zwrotów, bo wiele riser'ów PCIe jest dość problematyczne.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

Anger Ash

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Styczeń 2020, 09:43:56 »

22 CM wystarczy.
W końcu udało mi się znaleźć na YT odpowiedni build.
Jest to 500X ale to ta sama buda co G tylko z leadami na wiatrakach i przezroczystym szkłem na froncie i topie.
Mam nadzieje, że komuś się przyda ten wątek.
Odezwę się jak złoże całość czy wszystko śmiga.

Anger Ash

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Styczeń 2020, 06:33:25 »

Kontynuując moje zmagania zamówiłem riser DeepCool PEC300, który jest podany wyżej w linku.
Raczej pewne, ze powinien pasować.
Jeż użyty przez YT w 2 obudowach 500G i 500X
Jest to tester MSI - jeden z linków znalazłem na stornie MSI w recenzjach obudowy....
Mimo, że nigdzie nie jest napisane konkretnie ale widać bo specyfice budowy, ze jest to ten model.
Szczególnie niestandardowy rozstaw śrub mocowania risera do obudowy.
Napisałem tez do Deepcoola zobaczymy co odpiszą.

Jutro powinienem mieć go u siebie.

Anger Ash

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #12 dnia: 31 Styczeń 2020, 11:43:28 »

Ten riser DeepCool PEC 300 pasuje.
Temat można zamknąć.