Autor Wątek: Jaką serię wybrać GP czy GE  (Przeczytany 1017 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dper20

• Szeregowiec
  • *
  • :
Jaką serię wybrać GP czy GE
« dnia: 25 Sierpień 2019, 09:13:53 »

Witam
Posiadam aktualnie GE72 2QD Apache i chcę się przesiąść na coś nowszego .
Zastanawiam się między GP73 Leopard , a GE75 Raider.
Widziałem na żywo GP73 i wygląda jak i działa super .
Jestem szczerze mówiąc bardziej przekonany do GE75 chociażby z powodu lepszego nagłośnienia.
Możecie coś podpowiedzieć na temat tych dwóch modelów ?
I jeszcze pytanie odnośnie MSI czy jest jakaś akcja typu jakiś gratisów z tytułu zakupu drugiego lapka od MSI ?

Pozdrawiam

EDIT: kupował ktoś na allegro od sprzedawcy TOPCOMP_pl ?
« Ostatnia zmiana: 25 Sierpień 2019, 09:22:18 wysłana przez dper20 »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: Jaką serię wybrać GP czy GE
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Sierpień 2019, 10:41:46 »

Witam

Szczerze, to osobiście bym kupił GE75. Jest to nowsza seria z grafikami RTX. I wg mnie lepiej wygląda. Poczytaj recenzje to dowiesz się czegoś więcej, w końcu nie jest to tani zakup.
Odnośnie nagłośnienia, to wszystkie laptopy mają kiepskie głośniki. Nie ma co się oszukiwać, jeżeli chcesz dobry dźwięk to trzeba podłączyć głośniki, bo te wbudowane są takie aby były. W jednych lapkach są lepsze niż w innych, ale głośniki za 120zł będą lepiej grały, np logitech z150.

Jeżeli trafisz na promocję to coś dostaniesz od MSI ;)

A z Allegro, to tego typu i w takiej cenie sprzęt kupuj od sprzedawców co mają sporo pozytywnych recenzji. Nie wiem jak to z Allegro dokładnie jest (nie korzystam w miejscu zamieszkania), ale na ogół osobiście droższych rzeczy w ogóle nie kupuję na tego typu stronach. A jeżeli już mam kupić, to patrzę żeby było przynajmniej 8000 opinii, 98% pozytywnych.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

dper20

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Sierpień 2019, 12:01:11 »

Witam

Szczerze, to osobiście bym kupił GE75. Jest to nowsza seria z grafikami RTX. I wg mnie lepiej wygląda. Poczytaj recenzje to dowiesz się czegoś więcej, w końcu nie jest to tani zakup.
Odnośnie nagłośnienia, to wszystkie laptopy mają kiepskie głośniki. Nie ma co się oszukiwać, jeżeli chcesz dobry dźwięk to trzeba podłączyć głośniki, bo te wbudowane są takie aby były. W jednych lapkach są lepsze niż w innych, ale głośniki za 120zł będą lepiej grały, np logitech z150.

Jeżeli trafisz na promocję to coś dostaniesz od MSI ;)

A z Allegro, to tego typu i w takiej cenie sprzęt kupuj od sprzedawców co mają sporo pozytywnych recenzji. Nie wiem jak to z Allegro dokładnie jest (nie korzystam w miejscu zamieszkania), ale na ogół osobiście droższych rzeczy w ogóle nie kupuję na tego typu stronach. A jeżeli już mam kupić, to patrzę żeby było przynajmniej 8000 opinii, 98% pozytywnych.

Jeśli chodzi o RTX-y to o nich nie myślałem bo za wysoka półka cenowa.
Mam na oku GTX 1060 - MSI GE75 Raider 8RE-065XPL.
Budżet maximum ok. 6000 tyś
Oczywiście nagłośnienie to tylko zewnętrzne ale w porownaniu do iinych lapków jak dla mnie MSI nie ma najgorszego :)
Właśnie przeglądając oferty zrezygnuje z allegro bo to za duże pieniądze.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Sierpień 2019, 08:21:59 »

Hej,
  Ja nie mówię, że kupowanie przez Allegro to błąd, ale jak najbardziej możesz sprawdzić ceny sprzętów oficjalnych dystrybucjach/dużych sklepach - typu Xkom, Komputronik, Morele. Czasami można trafić na fajną promocję, a ceny wcale nie większe niż na Allegro.
  Co do sprzętu - GE prezentuje wyższą półkę, ale to wszystko zależy od specyfikacji i potrzeb.
  A co do promocji - to strona https://promocje.msi.com/ pokazuje wszystkie promocje. Możesz też napisać do kolegów z działu promocji na promocje@msi.com z pytaniem o jakąś podpowiedź - co kupić i gdzie, żeby dostać promocyjne gadżety.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

nant3s

• Szeregowiec
  • *
  • :
    • Carpentry Shop
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Styczeń 2020, 10:47:20 »

ja posiadam GE75 Raider i jestem z niej bardzo zadowolony :)

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Styczeń 2020, 09:21:55 »

Hej,
Dzięki za podzielenie się informacją. :-) Mam nadzieję, że sprawuje się rzeczywiście dobrze.
pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland