Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Member Center System Maintenance Announcement (July 19, 2021, GMT+8)

There will be a scheduled system maintenance from 10:00 AM to 12:00 Noon on July 19,2021 (GMT+8).

Date and Time:
July 19, 2021 10:00 to July 19, 2021 12:00 (GMT+8)

During the maintenance procedure, the Dragon Center will keep run but might not be able to log in MSI Member center. We appreciate your patience and sincerely apologize for any inconvenience caused.

Thank you for your understanding and support,
MSI

Autor Wątek: Problemy po aktualizacji BIOS'u  (Przeczytany 3031 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kamil.gadek

• Szeregowiec
  • *
  • :
Problemy po aktualizacji BIOS'u
« dnia: 25 Sierpień 2019, 07:32:23 »

Witam, potrzebuję pomocy. Zaktualizowałem BIOS w komputerze CODEX 3 zgodnie z instrukcją oraz zaleceniami serwisu i nie chce wystartować system ani po podłączeniu pendrive czy to z aktualizacją BIOS czy z obrazem Windowsa komputer nie bootuje z niego. Przywracałem ustawienia fabryczne BIOS- nie pomogło. Wyjmowałem baterię z płyty głównej- również brak reakcji. Pomóżcie, co może być nie tak. Dysk oraz Pendrive widzi i rozpoznaje jednak nie czyta z nich.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: Problemy po aktualizacji BIOS'u
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Sierpień 2019, 13:08:58 »

Witam

Chwila, to masz obraz czy go nie ma? Mówisz że dysk i pendrive widzi?
Z Windowsem pewnie musisz poustawiać w BIOSie by poprawnie go załadował.

A jak dokładnie przygotowałeś pendrive do aktualizacji? I skąd pobrałeś nową wersję BIOS?

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

kamil.gadek

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Sierpień 2019, 17:38:58 »

Pojawia mi się logo MSI i na tym się kończy. Da się wejść do BIOS'u jednak mimo zmian nic to nie daje. Aktualizację BIOS pobrałem ze strony MSI, którą przesłał mi dział serwisu po uprzednim odczytaniu informacji o systemie. Wgrałem zgodnie z instrukcją przez nich podesłaną czyli przygotowałem Pendrive za pomocą Rufusa, wgrałem na niego uprzednio podesłany przez nich plik BIOS'u z linka, komputer się wyłączył i po włączeniu zgodnie z instrukcją wykonałem przywrócenie ustawień fabrycznych i nic

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Sierpień 2019, 20:44:31 »

Więc na 100% nie jest wszystko uwalone skoro możesz do BIOS wejść. Więc jest możliwość odzyskania.
Szczerze, to bym radził kontakt z serwisem. Nie mam tego komputera, i nawet nie wiem jak wygląda BIOS. Chyba że MSI FAE coś tu poradzi jutro :)

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Sierpień 2019, 08:41:14 »

Hej,
  Temat został ogarniany e-mailowo. Na ten moment wygląda, że rzeczywiście serwis.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

kamil.gadek

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Sierpień 2019, 15:38:00 »

Witajcie, więc wygląda to tak. Patrzył na to serwis ale już nie autoryzowany ponieważ komp po gwarancji i się okazało, że serwis podesłał mi nie tego BIOS'a co powinien, został on wgrany i dlatego komp nic nie widzi poza samym BIOS'em. Trochę słabo jak na pomoc techniczną. Dodatkowo okazało się, że powinienem dostać link do programu z aktualizacją BIOS z pozycji Windowsa a nie zabawę jak to się robiło 10 lat temu.
O dalszych losach kompa będę informował.

keiytom

• Generał
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Sierpień 2019, 17:21:17 »

Dodatkowo okazało się, że powinienem dostać link do programu z aktualizacją BIOS z pozycji Windowsa a nie zabawę jak to się robiło 10 lat temu.

Akurat od dłuższego czasu większość producentów stosuje aktualizacje z poziomu BIOSU a nie Windowsa, ponieważ jest to o wiele bezpieczniejszy sposób. Jedynie producenci stosujący BIOS InsydeH2o umożliwiają użytkownikom aktualizacje z poziomu Windowsa.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Sierpień 2019, 21:14:16 »

Z pozycji Windows'a to możesz sobie sterowniki zaktualizować. A z pozycji DOS jest to nadal najbezpieczniejszy sposób aktualizacji BIOS ;)
Serwisanci też ludzie, popełniają błędy. Chociaż z BIOSem nie powinni się pomylić.

kamil.gadek

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Sierpień 2019, 09:28:43 »

Akurat od dłuższego czasu większość producentów stosuje aktualizacje z poziomu BIOSU a nie Windowsa, ponieważ jest to o wiele bezpieczniejszy sposób. Jedynie producenci stosujący BIOS InsydeH2o umożliwiają użytkownikom aktualizacje z poziomu Windowsa.

To ciekawe, że aktualizowałem u siebie komputer z pozycji Windows (uruchamiana aplikacja, która sama w DOS-ie aktualizuje BIOS i jakoś komputer działa, jest wszystko ok. No ja rozumiem jednak uważam, że skoro klient ma sam sobie wykonać taką aktualizację będąc "laikiem" powinien od A do Z mieć wszystko podane i we właściwy sposób.

keiytom

• Generał
  • :
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Sierpień 2019, 10:19:34 »

Przecież na stronie wsparcia dla swojego komputera masz podaną instrukcję w jaki sposób należy wykonać aktualizację BIOS-u i raczej jest ona czytelna https://storage-asset.msi.com/file/pdf/AIO_How_to_update_BIOS_in_Win8.1_10.pdf

Odnośnie aktualizacji z poziomu Windows-a to jest delikatna różnica pomiędzy "BIOS-em" a "UEFI" w celu aktualizacji UEFI należy pozmieniać w nim parę opcji np. przełączyć na tryb legacy czego Windows nie potrafi zrobić. Dlatego aplikacja do aktualizacji w większości przypadków została przeniesiona do "BIOS-u UEFI" lub aktualizacji dokonuje się z poziomu DOS-u. Choć oczywiście jest możliwość zaktualizowania z poziomu Windows-a ale żeby nie występowały żadne "problemy" powinien on być zainstalowany z odpowiednimi ustawieniami.