Autor Wątek: Problemy po aktualizacji BIOS'u  (Przeczytany 1959 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kamil.gadek

• Szeregowiec
  • *
  • :
Problemy po aktualizacji BIOS'u
« dnia: 25 Sierpień 2019, 07:32:23 »

Witam, potrzebuję pomocy. Zaktualizowałem BIOS w komputerze CODEX 3 zgodnie z instrukcją oraz zaleceniami serwisu i nie chce wystartować system ani po podłączeniu pendrive czy to z aktualizacją BIOS czy z obrazem Windowsa komputer nie bootuje z niego. Przywracałem ustawienia fabryczne BIOS- nie pomogło. Wyjmowałem baterię z płyty głównej- również brak reakcji. Pomóżcie, co może być nie tak. Dysk oraz Pendrive widzi i rozpoznaje jednak nie czyta z nich.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: Problemy po aktualizacji BIOS'u
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Sierpień 2019, 13:08:58 »

Witam

Chwila, to masz obraz czy go nie ma? Mówisz że dysk i pendrive widzi?
Z Windowsem pewnie musisz poustawiać w BIOSie by poprawnie go załadował.

A jak dokładnie przygotowałeś pendrive do aktualizacji? I skąd pobrałeś nową wersję BIOS?

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

kamil.gadek

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Sierpień 2019, 17:38:58 »

Pojawia mi się logo MSI i na tym się kończy. Da się wejść do BIOS'u jednak mimo zmian nic to nie daje. Aktualizację BIOS pobrałem ze strony MSI, którą przesłał mi dział serwisu po uprzednim odczytaniu informacji o systemie. Wgrałem zgodnie z instrukcją przez nich podesłaną czyli przygotowałem Pendrive za pomocą Rufusa, wgrałem na niego uprzednio podesłany przez nich plik BIOS'u z linka, komputer się wyłączył i po włączeniu zgodnie z instrukcją wykonałem przywrócenie ustawień fabrycznych i nic

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Sierpień 2019, 20:44:31 »

Więc na 100% nie jest wszystko uwalone skoro możesz do BIOS wejść. Więc jest możliwość odzyskania.
Szczerze, to bym radził kontakt z serwisem. Nie mam tego komputera, i nawet nie wiem jak wygląda BIOS. Chyba że MSI FAE coś tu poradzi jutro :)

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Sierpień 2019, 08:41:14 »

Hej,
  Temat został ogarniany e-mailowo. Na ten moment wygląda, że rzeczywiście serwis.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

kamil.gadek

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Sierpień 2019, 15:38:00 »

Witajcie, więc wygląda to tak. Patrzył na to serwis ale już nie autoryzowany ponieważ komp po gwarancji i się okazało, że serwis podesłał mi nie tego BIOS'a co powinien, został on wgrany i dlatego komp nic nie widzi poza samym BIOS'em. Trochę słabo jak na pomoc techniczną. Dodatkowo okazało się, że powinienem dostać link do programu z aktualizacją BIOS z pozycji Windowsa a nie zabawę jak to się robiło 10 lat temu.
O dalszych losach kompa będę informował.

keiytom

• Generał
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Sierpień 2019, 17:21:17 »

Dodatkowo okazało się, że powinienem dostać link do programu z aktualizacją BIOS z pozycji Windowsa a nie zabawę jak to się robiło 10 lat temu.

Akurat od dłuższego czasu większość producentów stosuje aktualizacje z poziomu BIOSU a nie Windowsa, ponieważ jest to o wiele bezpieczniejszy sposób. Jedynie producenci stosujący BIOS InsydeH2o umożliwiają użytkownikom aktualizacje z poziomu Windowsa.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Sierpień 2019, 21:14:16 »

Z pozycji Windows'a to możesz sobie sterowniki zaktualizować. A z pozycji DOS jest to nadal najbezpieczniejszy sposób aktualizacji BIOS ;)
Serwisanci też ludzie, popełniają błędy. Chociaż z BIOSem nie powinni się pomylić.

kamil.gadek

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Sierpień 2019, 09:28:43 »

Akurat od dłuższego czasu większość producentów stosuje aktualizacje z poziomu BIOSU a nie Windowsa, ponieważ jest to o wiele bezpieczniejszy sposób. Jedynie producenci stosujący BIOS InsydeH2o umożliwiają użytkownikom aktualizacje z poziomu Windowsa.

To ciekawe, że aktualizowałem u siebie komputer z pozycji Windows (uruchamiana aplikacja, która sama w DOS-ie aktualizuje BIOS i jakoś komputer działa, jest wszystko ok. No ja rozumiem jednak uważam, że skoro klient ma sam sobie wykonać taką aktualizację będąc "laikiem" powinien od A do Z mieć wszystko podane i we właściwy sposób.

keiytom

• Generał
  • :
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Sierpień 2019, 10:19:34 »

Przecież na stronie wsparcia dla swojego komputera masz podaną instrukcję w jaki sposób należy wykonać aktualizację BIOS-u i raczej jest ona czytelna https://storage-asset.msi.com/file/pdf/AIO_How_to_update_BIOS_in_Win8.1_10.pdf

Odnośnie aktualizacji z poziomu Windows-a to jest delikatna różnica pomiędzy "BIOS-em" a "UEFI" w celu aktualizacji UEFI należy pozmieniać w nim parę opcji np. przełączyć na tryb legacy czego Windows nie potrafi zrobić. Dlatego aplikacja do aktualizacji w większości przypadków została przeniesiona do "BIOS-u UEFI" lub aktualizacji dokonuje się z poziomu DOS-u. Choć oczywiście jest możliwość zaktualizowania z poziomu Windows-a ale żeby nie występowały żadne "problemy" powinien on być zainstalowany z odpowiednimi ustawieniami.