Autor Wątek: Wentylator w obudowie MAG VAMPIRIC 010  (Przeczytany 1467 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tomek.budgie

• Szeregowiec
  • *
  • :
Wentylator w obudowie MAG VAMPIRIC 010
« dnia: 12 Sierpień 2019, 06:32:53 »

Kupiłem wspomnianą w temacie obudowę i jest tam wentylator LED. Chciałem zapytać, czy jest jakiś sposób aby zaświecić ten wentylator, jeśli nie poosiadam jeszcze płyty MSI (ten zakup w przyszłości)?

pit_1975

• Generał
  • :
Odp: Wentylator w obudowie MAG VAMPIRIC 010
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Sierpień 2019, 12:35:27 »

Z tego co widzę w manualu, to masz dwa kable
4 pin do płyty głównej (fansys itd) podłącz i sprawdź czy zaświeci.
3 pin do kontrolera rgb (JRAINBOW), możesz sterować kolorami z poziomu aplikacji.

Można podłączyć ten wentyl i bawić się kolorami, ale musiałbyś kupić kontroler (3pin), i pamiętaj, że ma obsługiwać 5V  !!!
np taki lub inny:
https://allegro.pl/oferta/kontroler-magic-dream-led-rgb-ic-ws2811-2812-ir24-7495322049
ale nie daję 100% gwarancji (choć powinno to ruszyć), sterowanie tylko za pomocą pilota, no chyba że zainwestujesz sporo kasy, to nawet telefonem obsłużysz wentyllka :)
Innego wyjścia nie widzę, poza kupnem odpowiedniej płyty głównej.

tomek.budgie

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Wrzesień 2019, 15:05:11 »

Tak jest w opisie na stronie MSI:
Technologia MYSTIC LIGHT SYNC
Technologia synchronizacji podświetlenia, MSI Mystic Light SYNC, bazuje na otwartym SDK, dzięki czemu może być dostępna dla wszystkich urządzeń peryferyjnych. Dzięki zastosowaniu aplikacji MSI MYSTIC LIGHT APP, obudowa, płyta główna i inne zgodne urządzenia peryferyjne mogą generować spójne efekty świetlne.

Na stronie sklepowej, jest info, że można sterować oświetleniem obudowy albo aplikacją albo przyciskiem. Przycisk jest, ale kabelka który można by podpiąć gdziekolwiek (płyta, hub), oprócz zasilającego nie ma. W każdym razie ja nie widzę. Więc nie wiem jak można sterować. Wentylator podpięty do gniazda wentylatora na płycie sam nie świeci. Jest drugi kabel ale nie ma go gdzie podpiąć. Obudowa mimo, iż sama z przodu świecie RGB to, nie ma żadnego gniazda do podpięcia wentylatora. Szczrze mówiąc trochę kupa. Pytanie, czy opisy na stronie MSi i sklepów, to kłamstwa, czy ja czegoś nie wiem.

pit_1975

• Generał
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Wrzesień 2019, 16:04:54 »

A płyta główna to ?.....

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Wrzesień 2019, 07:06:57 »

Hej,
  Kompatybilne produkty, obsługiwane przez aplikacje Mystic Light znajdują się na stronie: https://www.msi.com/Landing/mystic-light-rgb-gaming-pc/compatible-products . Płyta musi mieć odpowiedni złącze, by obsługiwała podświetlenie - tak jak pisał @pit_1975.

pozdrawiam
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland