Autor Wątek: PROBLEM z wgraniem systemu win7  (Przeczytany 1501 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jakub12364

• Szeregowiec
  • *
  • :
PROBLEM z wgraniem systemu win7
« dnia: 25 Lipiec 2019, 19:55:26 »

Kupiłem parę dni temu laptopa bez systemu. Chce wgrac system win7 z pendrive, w takim więc razie pobrałem program Rufus i zbootowałem pendrive ( ten plik .iso z windowsem na pendrive). Po włączeniu laptopa pojawia się przez 3 sekundy napis MSI i klikam w tym czasie F11 i następnie wybieram nośnik USB i w tym momencie widze, że mój pendrive pracuje, ale na laptopie nie zachodzi żadna zmiana. Nie wiem czy czekac czy co, w pendrive mruga mi dioda LED jako znak, że coś się tam dzieje, ale po chwili gasnie i dalej nic.  Męczę się z tym od 3 dni, błagam wybawcie mnie od tego problemu. :>

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: PROBLEM z wgraniem systemu win7
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Lipiec 2019, 20:46:18 »

Witam

Jaki to laptop?
Masz świadomość że Win7 to trup, i nowe systemy już go nie obsługują?

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Lipiec 2019, 07:01:08 »

Hej,
  Na większości (jeśli nie na wszystkich) nowych laptopach system Windows 7 po prostu nie zadziała. Nie ma sterowników, problematyczne są USB, dyski. Jak na stronie wsparcia nie ma sterowników do Win7 - to oficjalnie Win7 nie jest wspierany. Zalecamy Windows 10, tak jak i sam Microsoft.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

jakub12364

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Lipiec 2019, 14:06:03 »

Jaki to laptop?
Masz świadomość że Win7 to trup, i nowe systemy już go nie obsługują?
1. MSI GL63
2. Problem w tym, że nie zbyt mam środki żeby tak o na win10 wydać, a wczesniej pracowałem na win7 i znam go od podszewki, a w win10 wszystko od nowa.

Rok produkcji tego laptopa to 2018 raczej. ( nwm czy to coś wam powie)

jakub12364

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Lipiec 2019, 18:33:59 »

Ok poradziłem sobie z problemem i odpuściłem sobie tego win7. Teraz mam pytanie z innej beczki, co lepiej ustawić w Biosie mając dysk HDD i SSD, AHCI czy RAID ?

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Lipiec 2019, 23:46:54 »

Tylko i wyłącznie AHCI.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

jakub12364

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Lipiec 2019, 10:04:35 »

Pojawił sie teraz kolejny problem. Zainstalowałem system windows i otwieram dysk SSD ( na ktorym chcialem miec system) i sa pliki systemowe na nim i to jest w porządku, ale potem otwieram dysk HDD i patrze, że mam to samo, dokładnie te same pliki, jakbym mi sie systme zdublował. Próbowałem usunąć pliki z dysku HDD, ale potrzebuje uprawnien od TrustedInstaller i zaczynam zielenieć jak to wszystko widzę. Jakieś rady?

pit_1975

• Generał
  • :
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Lipiec 2019, 15:12:41 »

Możesz użyć tego programu, https://neosmart.net/EasyBCD/  (pooglądaj sobie filmiki w necie)
ustaw priorytet na ten system z ssd, ten ze zwykłego usuń, oczywiście jak program wykryje dwa systemy na różnych dyskach.
Po tej operacji, nie powinno być problemu z formatem hdd.