Autor Wątek: MAG271CR sterowniki?  (Przeczytany 1089 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mrn217

• Szeregowiec
  • *
  • :
MAG271CR sterowniki?
« dnia: 12 Lipiec 2019, 19:44:44 »

Witam,
mam problem prawdopodobnie ze sterownikami, mianowicie po podłączeniu kabla usb załączonego w zestawie do zestawu nie działa mi aplikacja GamingOSD - Windows krzyczy ze nie rozpoznano urządzenia błąd 43. Tym samym zauważyłem ze rgb z tylu się nie swieci, natomiast jeśli podłącze kabel i mimo ze wykryje ze nie rozpoznaje urządzenia to monitor mimo to działa jako usb hub tzn. moge podłączyć pendrive itd.. i komputer normalnie go wykryje. Kiedyś aplikacja działała normalnie, a po jakimś czasie się posypała i nic nie mogę z tym zrobić. Po aktualizacji windowsa (Przedwczoraj) dziwnym trafem raz zadziała znów, a po kolejnym restarcie już nie. Próbowałem już:
Przeinstalować sterowniki
Przeinstalować gaming osd
Ustawienia w uefi tzn. Wyłączyłem fast boot oraz włączyłem whql support
Próbowałem innych portów 2.0, 3.0, z panelu przedniego, z huba
Zmieniałem kabel na inny
Próbowałem przeinstalować sterowniki koncentratora usb
Zmieniłem plan zasilania
Resetowałem opcje monitora do ustawień fabrycznych
Instalowałem sterowniki od intela na nowo
Próbowałem na kablu hdmi (obecnie używam DP)
Uruchamiałem gamingosd jako administrator i jako Windows 8
Zastosowałem rozwiązywanie problemów ze sprzętem, tez na nic.

Jedynie chyba nie próbowałem podłączyć monitora pod inny sprzęt bo aktualnie nie mam dostępu, ale na 99% wina sterowników.

Sprzęt:
Płyta główna: msi z370 gaming plus
Cpu: i5 8600k
Gpu: 1060 6gb

Windows 10 x64 (10.0.18362.239, Windows May Update 2019, system aktualizowany na bieżąco)

Proszę o jakieś konkretne porady bo kontakt z supportem msi na nic. Z góry dziękuje za odpowiedz i zaangażowanie.
« Ostatnia zmiana: 12 Lipiec 2019, 20:01:37 wysłana przez mrn217 »

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: MAG271CR sterowniki?
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Lipiec 2019, 08:36:14 »

Hej,
  Sterowniki masz tu - https://pl.msi.com/Monitor/support/Optix-MAG271CR#down-driver
  Spróbuj Windowsa 1809 i innego sprzętu, jak znajdziesz taką możliwość (po prostu by upewnić się, że problem nie jest związany z komputerem).
  Jak to nie pomoże, napisz na info.pl@msi.com z dokładną specyfikacją sprzętu, użytym oprogramowaniem i opisem problemu - postaramy się przekierować sprawę do centrali - może tam znajdą/znają rozwiązanie.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland