Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Member Center System Maintenance Announcement (July 19, 2021, GMT+8)

There will be a scheduled system maintenance from 10:00 AM to 12:00 Noon on July 19,2021 (GMT+8).

Date and Time:
July 19, 2021 10:00 to July 19, 2021 12:00 (GMT+8)

During the maintenance procedure, the Dragon Center will keep run but might not be able to log in MSI Member center. We appreciate your patience and sincerely apologize for any inconvenience caused.

Thank you for your understanding and support,
MSI

Autor Wątek: PROBLEM z wgraniem systemu win7  (Przeczytany 1858 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jakub12364

• Szeregowiec
  • *
  • :
PROBLEM z wgraniem systemu win7
« dnia: 25 Lipiec 2019, 19:55:26 »

Kupiłem parę dni temu laptopa bez systemu. Chce wgrac system win7 z pendrive, w takim więc razie pobrałem program Rufus i zbootowałem pendrive ( ten plik .iso z windowsem na pendrive). Po włączeniu laptopa pojawia się przez 3 sekundy napis MSI i klikam w tym czasie F11 i następnie wybieram nośnik USB i w tym momencie widze, że mój pendrive pracuje, ale na laptopie nie zachodzi żadna zmiana. Nie wiem czy czekac czy co, w pendrive mruga mi dioda LED jako znak, że coś się tam dzieje, ale po chwili gasnie i dalej nic.  Męczę się z tym od 3 dni, błagam wybawcie mnie od tego problemu. :>

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: PROBLEM z wgraniem systemu win7
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Lipiec 2019, 20:46:18 »

Witam

Jaki to laptop?
Masz świadomość że Win7 to trup, i nowe systemy już go nie obsługują?

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Lipiec 2019, 07:01:08 »

Hej,
  Na większości (jeśli nie na wszystkich) nowych laptopach system Windows 7 po prostu nie zadziała. Nie ma sterowników, problematyczne są USB, dyski. Jak na stronie wsparcia nie ma sterowników do Win7 - to oficjalnie Win7 nie jest wspierany. Zalecamy Windows 10, tak jak i sam Microsoft.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

jakub12364

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Lipiec 2019, 14:06:03 »

Jaki to laptop?
Masz świadomość że Win7 to trup, i nowe systemy już go nie obsługują?
1. MSI GL63
2. Problem w tym, że nie zbyt mam środki żeby tak o na win10 wydać, a wczesniej pracowałem na win7 i znam go od podszewki, a w win10 wszystko od nowa.

Rok produkcji tego laptopa to 2018 raczej. ( nwm czy to coś wam powie)

jakub12364

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Lipiec 2019, 18:33:59 »

Ok poradziłem sobie z problemem i odpuściłem sobie tego win7. Teraz mam pytanie z innej beczki, co lepiej ustawić w Biosie mając dysk HDD i SSD, AHCI czy RAID ?

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Lipiec 2019, 23:46:54 »

Tylko i wyłącznie AHCI.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

jakub12364

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Lipiec 2019, 10:04:35 »

Pojawił sie teraz kolejny problem. Zainstalowałem system windows i otwieram dysk SSD ( na ktorym chcialem miec system) i sa pliki systemowe na nim i to jest w porządku, ale potem otwieram dysk HDD i patrze, że mam to samo, dokładnie te same pliki, jakbym mi sie systme zdublował. Próbowałem usunąć pliki z dysku HDD, ale potrzebuje uprawnien od TrustedInstaller i zaczynam zielenieć jak to wszystko widzę. Jakieś rady?

pit_1975

• Generał
  • :
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Lipiec 2019, 15:12:41 »

Możesz użyć tego programu, https://neosmart.net/EasyBCD/  (pooglądaj sobie filmiki w necie)
ustaw priorytet na ten system z ssd, ten ze zwykłego usuń, oczywiście jak program wykryje dwa systemy na różnych dyskach.
Po tej operacji, nie powinno być problemu z formatem hdd.