Autor Wątek: BIOS PROBLEM  (Przeczytany 893 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

konradbilek3

• Szeregowiec
  • *
  • :
BIOS PROBLEM
« dnia: 09 Czerwiec 2019, 18:20:23 »

Witam mam zainstalowaną wersję BIOS'u do Infinite 8TH jest to wersja C30 na głównej stronie MSI. Niestety po zainstalowaniu jej, nie ukrywam widzę mocny spadek wydajnośći.
Na wcześniejszej wersji była to wersja B20 nie odczuwałem czegoś takiego, czy możliwy jest upgrade i wrzucenie mi tu tutaj wersji B20? Dokładnie jest to EB915IMSB20 lecz nigdzie nie mogę jej znaleźć a kopii zapasowej nie zrobiłem. Z góry dziękuje i proszę o wyrozumiałość.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: BIOS PROBLEM
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Czerwiec 2019, 07:10:44 »

Hej,
  Opisz sprawę dokładnie, załącz numer seryjny sprzętu i te wersje BIOSu i wyślij wszystko na info.pl@msi.com. Sprawdzimy, ewentualnie zapytamy HQ co tu jest nie tak z BIOSem. Ostatecznie podeślemy starszą wersję, jak znajdziemy.
  Możesz też opisać te spadki wydajności - w czym się dokładnie objawiają. I tak zapytam jeszcze - system w UEFI?

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

konradbilek3

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Czerwiec 2019, 14:48:37 »

Witam wszystko już podesłałem na mail'a powyżej. Po pewnym czasie niestety chciałem zaaktualizować BIOS'a nie bardzo znając się na tym co robię i zainstalowałem wersję C.30 z zestawu który znajduje się u Was na stronie do modelu Infinite 8TH. Niestety po zainstalowaniu danego BIOS'a komputer strasznie stracił na wydajności, w grach typu CS:GO na wcześniejszym BIOS'ie B.20 FPS'y oscylowały w przedziale 250-300 FPS, po wgraniu zdarzają się spadki do 120 nawet do 90 FPSów. Sam system Windows 10 gdy w nic nie gram też widać gołym okiem że nie chodzi tak jak powinnien zdarzają się czestę przycięcia gdy wchodzę w ustawienia lub otworzę parę programów więcej. Zaznaczam że spadki FPSów zdarzają się w większości gier chociażby GTA V, gdzie wcześniej gra chodziła bardzo wydajnie. Sprawdzałem temperatury płyty głównej, procesora i wszystko ok. Zaznaczam że sterowniki wszystkie nowe, na początku myślałem że problem leży w sterownikach od karty graficznej lecz po przeinstalowaniu na starszę jest to samo. System jest w trybie UEFI bo patrzyłem do BIOS'a.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Czerwiec 2019, 06:24:27 »

Hej,
  Coś mi tu nie gra w całej sprawie. Piszesz o BIOSie B.20, wrzuciłeś C.50. Jakby od innej maszyny. Przyjrzymy się sprawie dziś i postaramy się coś wysłać mejlowo.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland