Autor Wątek: Bios Recovery problem z bootowaniem usb  (Przeczytany 2052 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pitrek.311

• Szeregowiec
  • *
  • :
Bios Recovery problem z bootowaniem usb
« dnia: 06 Czerwiec 2019, 19:06:35 »

Witam.
Płyta główna : Msi GF-615M P33 v1.3
Czy po wgraniu niewłaściwego biosu (v1.9) można jakoś wgrać wersję 2.6 która jest prawidłowa dla tej płyty
Komputer nie startuje brak POST, próbowałem zrobić recovery ctrl+home z biosem v2.A0 płyta bootuje bios z usb wyświetla się komunikat : your motherboard bios is damaged Please enter setup
Gdy naciskam klawisz enter lub del płyta powinna wejść w ustawienia bios z funkcją m-flash zamiast tego obraz się wyłącza na monitorze i nic więcej się nie dzieje

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: Bios Recovery problem z bootowaniem usb
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Czerwiec 2019, 06:39:44 »

Hej,
  Obawiam się, że tylko serwis i reprogramator BIOSu pomoże. Albo wręcz wylutowanie kości BIOSu.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

pitrek.311

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Czerwiec 2019, 12:16:02 »

Dzięki za odpowiedź dodam jeszcze że jak próbowałem wgrać wersję v2.A0 raz udało mi się wejść w bios setup utility była dostępna tylko funkcja M-flash usb drive czytało wraz z plikiem A7597NMS.ROM wybrałem funkcje flash bios później na monitorze wyskoczyło BIOS update begin i Mainbios, nvram, bootblock w każdym erase i writing doszło do 100% po czym napis system will reboot i nic czekałem około 2 godzin ale niestety zero skutku dalej czarny ekran żadnego POST.
dodam jeszcze że przed tym wszystkim edytowalen plik bios i wyłączyłem opcje Quick boot próbowałem drugi raz ale niestety po kodzie 768mb ram : ok i dalej czarny ekran, jakoś teraz nie potrafię wejść w setup jak wcześniej
Jeszcze małe pytanko czy bateria podtrzymująca cmos podczas flashowania musi być włożona razem z założonym Jumper jbat1 czy wystarczy sama bateria

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Czerwiec 2019, 06:51:34 »

Hej,
  Do flashowania nie potrzeba zakładać żadnych jumperków na żadne złącza na płycie. To jest wykonywane programowo.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

pitrek.311

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Czerwiec 2019, 04:47:21 »

Hejka,
Wczoraj zaniosłem płytę do serwisu ale facet powiedział żebym dostarczył mu plik z biosem  :D
I teraz pytanie czy to może być najnowsza wersja biosu (2.A0)?
Czy może starsza wersja?
CPU na płycie : AMD Phenom II 1055T
A flashowanie było robione ze złym biosem pod inną wersję płyty dlatego nie chciało działać recovery które szukało na usb wersję A7597NMS .130 ja wrzucałem wersję 2.A0 zmieniona nazwa na A7597NMS.130 tylko wtedy komputer wyświetlał monit o uszkodzonym biosie.
Z góry dzięki za odpowiedź.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Czerwiec 2019, 07:20:10 »

Hej,
  https://www.msi.com/Motherboard/support/GF615MP33v1.3#support-cpu - użyj BIOSu z linku do Twojego procesora. Najnowszy też powinien działać.

pozdrawiam,

MSI FAE Poland