Autor Wątek: MSI MAG271CQR problem z częstotliwością odświeżania  (Przeczytany 1350 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Darth_Frager

• Szeregowiec
  • *
  • :

GPU: GTX 970 OC +150(MHz) core +400(MHz) memory

Monitor mam 2 dni i od razu na DP ustawiłem 144Hz i działał bez problemu. Dzisiaj zauważyłem, że pracuje na 120 Hz i nie widzę opcji w panelu Nvidia, żeby to zmienić. Po naciśnięciu przycisku 144Hz w Gaming OS mam komunikat monitor refresh rate cannot be set to 144Hz. Niestandardowe odświeżanie poprzez panel Nvidia skutkuje czarnym ekranem. Nie wiem w którym momencie się to przestawiło. Możliwe, że podczas grania w Battlefield 4, albo Quake Champions. Dodam, że monitor jest dość ciepły jak kaloryfer w zimie.

Manualnie zainstalowałem sterownik do mojego modelu. Nic się nie zmieniło.
Jakieś sugestie?

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: MSI MAG271CQR problem z częstotliwością odświeżania
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Maj 2019, 07:50:53 »

Hej,
  A w Ustawienia>Ekran>Zaawansowane ustawienia wyświetlacza>Wyświetl właściwości karty dla (...)>Lista wszystkich trybów - co tam masz? Masz 144Hz na którejkolwiek rozdzielczości?
  Spróbuj przeinstalować sterownik nVidia - przy użyciu DDU. Spróbuj zobaczyć sprzęt podłączony do innego komputera, innym kablem DP. Jeśli nadal będzie odmawiał współpracy i nie będzie chciał świecić w 144Hz - zostaje reklamacja.
pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

Darth_Frager

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Czerwiec 2019, 00:27:57 »

Problem sam ustąpił jak 2 dni później włączyłem komputer.
Wszystkie kroki zaproponowane podjąłem samemu kombinując, ale nic nie poskutkowało. Na szczęście problem ustąpił samoistnie. Oby się nie powtórzył.

Myślałem, że dostanę jakieś powiadomienie na email o odpowiedzi, dlatego tak późno odpowiadam.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Czerwiec 2019, 05:31:42 »

Hej,
  Zapewne sterowniki się zaktualizowały przez Windows Update. Cieszę się, że problem się rozwiązał.
  Temat zamykam.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland