Autor Wątek: MSI H370 gaming plus - wybór języka instalacji windows i żadne usb nie działa.  (Przeczytany 1094 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pomoc

• Szeregowiec
  • *
  • :

Hej, mam problem z nową płytą H370 gaming plus s1151, od 4 dni staram się zainstalować jakikolwiek system, 10, 8, 7, linux, hakintosz... i NIC, przewaliłem cały bios, od góry do dołu... zaktualizowałem go nawet i dalej nic...

Wkładam pendrive z systemem windows w port usb 2.0 a i w 3.0 też..., z tyłu i z przodu... startuje botowanie, wczytuje system, wybór języka i WSZYSTKIE porty usb odcięte... 0 prądu, jak wyjmę i włożę pendrive to się podświetli dioda pendraka, OKEJ prąd jest, ale klawiatura czy myszki jak i pendrak dalej nie widoczne...

Nie skorzystam z jakichś tam tooli do instalacji systemu, chcę mieć linuxa i hakintosza a do tego narzędzi nie ma...
Nieść i reklamować? czy to jakaś głupia funkcja w biosie?

Dzięki za odpowiedź.
« Ostatnia zmiana: 10 Maj 2019, 23:46:45 wysłana przez pomoc »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!

Witam
Win 7 czy 8 może mieć problemy, bo nie ma na nich domyślnie sterowników USB 3.0
Ale Win10 powinien ruszyć.
Zresetuj BIOS do ustawień domyślnych i spróbuj jeszcze raz.
Co to za klawiatuea i mysz?

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

pomoc

• Szeregowiec
  • *
  • :

Witam
Win 7 czy 8 może mieć problemy, bo nie ma na nich domyślnie sterowników USB 3.0
Ale Win10 powinien ruszyć.
Zresetuj BIOS do ustawień domyślnych i spróbuj jeszcze raz.
Co to za klawiatuea i mysz?

Przewodowe myszy i klawiatury, bios był tyle raz już resetowany że głowa mała... więcej już nie mam funkcji w biosie żeby coś zmieniać, co z linuxem i hakintoszem? nic nie będzie? nie chce mieć na nim żadnego windowsa... pojawia się problem i to spory, płytę chyba zwrócę i wymienię na jakąś gigabyte.
« Ostatnia zmiana: 11 Maj 2019, 12:49:25 wysłana przez pomoc »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!

W tym przypadku bym wymienił na inną sztukę u sprzedawcy. Płyta z większością nowych systemów nie powinna mieć problemów z USB. U mnie z żadnym Linuxem nie było problemów.

pomoc

• Szeregowiec
  • *
  • :

W tym przypadku bym wymienił na inną sztukę u sprzedawcy. Płyta z większością nowych systemów nie powinna mieć problemów z USB. U mnie z żadnym Linuxem nie było problemów.

Ta płyta ma problemy z samą sobą... mam właśnie windows 10, połowa sterowników nie działa, bo nie ten procesor, bo nie wspiera... oczywiście sklep mi tego gówna nie przyjmie i będę musiał się z tym bujać...

Nigdy więcej msi, dziękuję i przestrzegam wszystkich, obecnie mam BRAK AUDIO bo nie obsługuje sterownik procesora (i7 8700k) tak samo GRAFIKA zintegrowana, nie jest obsługiwany sterownik i niestety ale działa to jak KUPA. Lan oczywiście błąd... sterownik musiałem szukać ręcznie, bo to co jest na stronie to jakieś nieporozumienie. Jak w ogóle można takie niekompatybilne gówno wypuścić? Nie polecam kupiastych produktów MSI.
« Ostatnia zmiana: 12 Maj 2019, 21:28:08 wysłana przez pomoc »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!

Trafiłeś na wadliwą sztukę i każdemu producentowi się tak zdarza.
Rozmawiaj ze sprzedawcą, bo powinni przyjąć płytę tym bardziej że uwalona. Ty ją zamówiłeś czy kupiłeś po prostu w sklepie? Jaki to sklep?

pomoc

• Szeregowiec
  • *
  • :

Trafiłeś na wadliwą sztukę i każdemu producentowi się tak zdarza.
Rozmawiaj ze sprzedawcą, bo powinni przyjąć płytę tym bardziej że uwalona. Ty ją zamówiłeś czy kupiłeś po prostu w sklepie? Jaki to sklep?

Jaka uwalona, to już 2 model i ma to samo, to po porostu szajs jest, płytę kupiłem w sklepie stacjonarnym u znajomych, nie powinno być problemu z wymianą, ale co oni z tym gównem zrobią? komputera nie bo nie działa ^^

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!

Jak 2 model? Bez szczegółów to się nie dogadamy. BIOS aktualizowałeś? Co w drugiej płycie nie chciało działać? Próbowałeś odpalać poza obudową?

pomoc

• Szeregowiec
  • *
  • :

Jak 2 model? Bez szczegółów to się nie dogadamy. BIOS aktualizowałeś? Co w drugiej płycie nie chciało działać? Próbowałeś odpalać poza obudową?

Kupiłem płytę, nie działała mi, wymienił kolega na taką samą tylko inną, ten sam problem, bios najnowszy... Obie mają te same objawy, w obudowie i po za... dalej to nie działa, sterowniki nadal się nie instalują.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!

Może część partii uwalona. Bez S/N obu płyt nie sprawdzimy.

pomoc

• Szeregowiec
  • *
  • :

Może część partii uwalona. Bez S/N obu płyt nie sprawdzimy.

Pudło w sklepie, na zaś nie brałem, gdzie jest SN? nie chce tego rozbierać.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!

Żebym to ja pamiętał.. Ostatnim razem, naklejali S/N z boku wtyczki zasilania ATX (24pin). Kiedyś mniej wygodnie było, z tyłu płyty.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska

Hej,
  Jak płyta ma problemy z Windows 10 - reklamuj u sprzedawcy po raz kolejny. Nie ma innej możliwości. A sprzedawca będzie płytę odsyłał do dystrybucji, następnie zapewne trafi na serwis MSI na testy.
  S/N powinno być na wtyczce, jak pisze @Nichrome, oraz na pudełku. Raczej go tu jednak nie podawaj.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland