Autor Wątek: MSI Nightblade MIB Bios A51 Upgrade Failed  (Przeczytany 1894 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

maarianos

• Szeregowiec
  • *
  • :
MSI Nightblade MIB Bios A51 Upgrade Failed
« dnia: 01 Maj 2019, 08:31:02 »

Witam,
Wczoraj z poziomu windows przeprowadziłem update biosu pobranego ze strony MSI.
Aktualizacja biosu w wersji A51 wykonana dołączonym do pliku narzędziem afuwinx64.exe.
Wszystko wyglądało ok, czyszczenie bloków i programowanie nowym biosem wg. komunikatów przebiegło prawidłowo.
Komputer po restarcie nie włącza niczego, black screen, porty USB bez napięcia.
Co robić ?? Czy jest jakaś magiczna sztuczka przywrócenia biosu lub wgrania go w domowych warunkach ?
Komputer stracił już gwarancje ile może kosztować serwis w MSI?
Z góry dzięki za informację :)
Pzdr

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: MSI Nightblade MIB Bios A51 Upgrade Failed
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Maj 2019, 07:17:53 »

Hej,
  Możesz spróbować bateryjkę wyjąć, ale to może być dość trudne w nightblade, bo ten komputerek jest dość ciasno upakowany w środku i możesz więcej szkody sobie zrobić niż pożytku. Zostaje rzeczywiście zgłoszenie na serwis - serwis@msi.com (podaj numer seryjny sprzętu). Co do ceny to ciężko powiedzieć, przez mejla powinni Ci to wycenić - jeśli tylko BIOS uwalony.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

maarianos

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Maj 2019, 04:36:40 »

Dziękuję za info :)
Wyciągałem bateryjkę i robiłem CMOS clear... niestety nie pomogło :(
Nie włącza monitora, USB bez zasilania.
Czytałem że ogólnie w sprzęcie MSI (notebooki, komputery) niepowodzenia w upgadach BIOS są dość powszechne.
Jestem bardzo doświadczoną osoba w tym zakresie, zrobiłem upgrade dedykowanym narzędziem i z odpowiednią oficjalną wersją BIOS.
Proces wg. komunikatów toolsa przebiegł prawidłowo mimo tego uwaliłem płytę :(
No cóż życie ....:)

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Maj 2019, 06:33:23 »

Hej,
  Cóż, ja robiłem setki upgrade'ów BIOSów w laptopach i komputerach MSI i nigdy BIOSu nie uwaliłem.
  A w Twoim przypadku - kontakt z serwisem.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland