Autor Wątek: Niepożądane przewijanie - touchpad (używanie)  (Przeczytany 844 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

adilegnica

• Szeregowiec
  • *
  • :
Niepożądane przewijanie - touchpad (używanie)
« dnia: 25 Kwiecień 2019, 22:20:13 »

Cześć.
Mam nieznośny problem z moim laptopem MSI PL62. Otóż gdy wcisnę LPM bądź PPM i przeciągnę palcem do krawędzi touchpada (lewej, prawej, górnej bądź dolnej), to kursor w tym kierunku podąża. Np. mając kursor po prawej stronie, wciskając LPM i przeciągając palcem do lewej krawędzi touchpada (i zatrzymując tam palec). Kursor będzie ciągle zjeżdżał w lewo.
Jest to mega nieznośna opcja dla mnie, która niesamowicie wydłuża mi czas mojej pracy, którą muszę wykonywać na laptopie. Reklamowałem to kilka razy, ale serwis nie umie nic sensownego odpisać, poza tym, że "Sprzęt działa prawidłowo". Dopiero u kolegi, który również ma laptopa MSI, wykryłem to samo i okazało się, po konsultacji z ludźmi z x-komu, że to "funkcjonalność" touchpadów stosowanych w MSI. Z wielkim trudem oszczędzę tutaj słów mojego poirytowania na temat owej funkcjonalności...

Chciałem więc spytać. Czy jest jakiś mało inwazyjny sposób wyłączenia tej funkcji? Próbowałem znaleźć opcję, która jest za to odpowiedzialna, ale nie udało mi się. Próbowałem również aktualizować/odinstalowywać/przywracać sterowniki, ale zawsze touchpad działał tak samo...

Proszę o pomoc.
« Ostatnia zmiana: 25 Kwiecień 2019, 22:28:36 wysłana przez adilegnica »

adilegnica

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: Niepożądane przewijanie - touchpad (używanie)
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Kwiecień 2019, 19:24:25 »

Ponawiam... :/

adilegnica

• Szeregowiec
  • *
  • :

adilegnica

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: Niepożądane przewijanie - touchpad (używanie)
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Maj 2019, 09:45:54 »

Problem już rozwiązałem i był on dość banalny.
Wsparcie MSI oceniam na 0. Chociaż nie, nawet oceniam ujemnie, skoro laptop był na serwisie i nikt nie ruszył tyłka, żeby klientowi pomóc.