Autor Wątek: konflikt oprogramownia Gaming app - Afterburner  (Przeczytany 2174 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pg32bat

• Szeregowiec
  • *
  • :
konflikt oprogramownia Gaming app - Afterburner
« dnia: 25 Marzec 2019, 11:33:40 »

Witam zmieniłem kartę graficzną z rx480 gaming x na gtx 1060 gaming x i jest problem z oprogramowanie msi Afterburner nie działa w połączeniu z gaming app przy rx nie było takiego problemu tu po prostu Afterburner nie działa trzeba włączyć gamin app by Afterburner zaczął działać poprawnie głównie chodzi o wentylatory.Czy można coś zrobić aby te programy działały razem poprawnie czy trzeba szukać innych programów?

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: konflikt oprogramownia Gaming app - Afterburner
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Marzec 2019, 19:38:56 »

Witam

Te programy nigdy nie działały ze sobą poprawnie. Jeżeli chcesz jeden program, to drugi najlepiej odinstalować.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

pg32bat

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Marzec 2019, 10:24:57 »

Jak już napisałem kiedy posiadałem kartę rx480 nie było żadnych problemów przy gtx 1060 są,jakiego programu użyć zamiast gaming app żeby pogasić oświetlenie płyty i karty lub czym zastąpić msi Afterburner aby sterować wentylatorami bo w seryjnych ustawieniach karta pod mocnym obciążeniem przegrzewa się i wyskakują artefakty?

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Marzec 2019, 12:53:27 »

Hej,
  A Mystic Light nie pogasi światełek - https://pl.msi.com/Graphics-card/support/GeForce-GTX-1060-GAMING-X-6G#down-utility ?
  Jak karta pod obciążeniem sypie artefaktami to ja bym sugerował zgłoszenie gwarancyjne do sklepu, gdzie ją zakupiono -  nie powinno się tak dziać.
pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

pg32bat

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Marzec 2019, 17:42:41 »

Tydzień wcześniej odebrałem tą kartę z serwisu w zamian za mojego rx480(czyli co serwis wymienił uszkodzoną kartę na uszkodzoną?) , ogólnie w serii te wentylatory późno się włączają i powoli się kręcą jak ustawię własną krzywą jest ok i wcale nie jest głośniej .Mystic Light już jest (dzięki)ale on nie gasi płyt głównej.Z270 gaming m3
« Ostatnia zmiana: 26 Marzec 2019, 18:00:37 wysłana przez pg32bat »

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Marzec 2019, 07:06:36 »

Hej,
  Do Z270 powinien być rzeczywiście Gaming App.
  Co do wymiany - nie twierdzę, że serwis wymienił na złą kartę, jednakże jak zrobiłeś wszystko zgodnie "ze sztuką", tj: masz najnowszy BIOS na mb, masz najnowsze sterowniki do VGA, najnowszy build systemu zainstalowanego w UEFI i karta pod obciążeniem sypie artefaktami - to coś jest nie tak. Do głowy przychodzi mi jeszcze problem z zasiłką. Trzeba by sprawdzić z inną, lub w innym sprzęcie.
 A powiedz, po tej zmianie karty - reinstalowałeś OS od zera? Jeśli nie, to można spróbować. Albo przynajmniej wyczyścić sterowniki porządnie przez DDU - https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html
pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

pg32bat

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Marzec 2019, 12:44:07 »

Jest pełna czysta instalacja oprogramowania.Może być to też problem optymalizacji metro exosus,aczkolwiek jak karta działa z krzywą wentylatorów ustawioną prze zemnie problem nie występuje oryginalny soft późno uruchamia wentylatory.
« Ostatnia zmiana: 30 Marzec 2019, 12:49:44 wysłana przez pg32bat »