Autor Wątek: PRO 24X 7M problem z wyświetlaniem  (Przeczytany 4124 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lzietara

• Szeregowiec
  • *
  • :
PRO 24X 7M problem z wyświetlaniem
« dnia: 14 Marzec 2019, 15:01:23 »

Witam posiadam AIO model jak w temacie jest to nowy komputer jednak od nowości obraz na monitorze nie jest rozciągnięty w pełni dookoła pulpitu jest ramka około 4mm. Ekran jest prawie bezramkowy i to było też powodem zakupu komputera i obramówka kłuje po oczach. Mam windows 10 x64 pro. próbowałem na sterownikach windowsowych oraz oryginalnych MSI nic nie pomaga. W ustawieniach grafiki nie ma możliwości ustawień obrazu poza standardową zmianą rozdzielczości. Komputer nie posiada żadnych przycisków fizycznych do regulacji czy wejścia w menu monitora. W google niestety nic nie znalazłem, poza materiałami promocyjnymi i standardowymi unboxingami nie ma żadnych informacji. Proszę o pomoc :(

pit_1975

• Generał
  • :
Odp: PRO 24X 7M problem z wyświetlaniem
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Marzec 2019, 21:40:50 »

Wątpię by ten monitor był bez ramkowy, nie ma wideo na jego temat, a zdjęcia są tylko poglądowe (marketing), to tak jak z monitorami LG, na zdjęciach bez ramek, a w rzeczywistości miał ramki.
Znalazłem coś takiego -
Ramki nie ma tylko na dole, jak tak jest u Ciebie, to tak ma być, zrób filmik jak to wygląda.
To chyba to, od 15 minuty (są ramki).

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Marzec 2019, 10:03:47 »

Hej,
  Twój sprzęt wyświetla inaczej niż na tych filmach?

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

lzietara

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Marzec 2019, 10:49:46 »

Niestety na moim też tak wyświetla wprawdzie na komórce oglądałem ale wydaje mi się że tak samo :( czyli sprawa rozwiązana tylko zastanawiam sie po co szkło jest na całej powierzchni jak ekran pod szkłem jest mniejszy, chyba żeby fajnie wyglądało jak jest wyłączony ???? jak wrócę do domu wieczorem wrzucę jeszcze fotkę z mojego komputera. Dzięki za szybką pomoc

lzietara

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Marzec 2019, 09:12:57 »

Przesyłam fotki monitora jedna na załączonym monitorze, gdzie widać ramkę druga fotka z monitorem zgaszonym tam jest szkło do krawędzi i ramka (obudowa) ma może 1 mm :( ale wychodzi na to, że jednak ekran pod szkłem nie jest do samej krawędzi :( faktycznie jak przeglądam teraz zdjęcia w internecie to jest tak, że ramka jest na promocyjnych krawędzie ekranu są ciemne i tego nie widać tak bardzo ale jak go kupowałem to na ceneo było chyba teraz juz wiem, że pewnie fotografia wklejona w photoshopie i to mnie zmyliło :( poza tym tutaj https://pl.msi.com/All-in-One-PC/PRO-24X-7M/Specification też jest chyba lekkie nagięcie rzeczywistości co do obrazu na monitorze.

pit_1975

• Generał
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Marzec 2019, 13:13:48 »

Tam jest jakaś folia na nim? (fota2), coś krzywo to wygląda :)
Nic na to nie poradzisz, tak ma być (prawdopodobnie to matryca LG), po prostu ramka plastikowa jest minimalna, (teoretycznie) ładniej to wygląda.
Co do fotek w necie, to marketing, szkoda że nie obejrzałeś sobie wcześniej jak to wygląda, zawsze możesz oddać w ramach "niezgodności" z opisem/zdjęciem w necie ???????
No ale chyba tragedii nie ma?

lzietara

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Marzec 2019, 13:18:49 »

Faaktycznie na zdjęciu krzywo to wygląda w rzeczywistości niezauważalne, jest matowa powłoka naklejona na ekran. Nie będę oddawał poza tym jednym mankamentem jestem z niego zadowolony do pracy biurowej internetu i jakiegoś filmu czasami idealny. brakauje mi tutaj wejścia HDMI (jest tylko wyjście) wtedy była by rewelka. No ale o tym wiedziaałem ;)