Autor Wątek: GE75 8RE  (Przeczytany 2054 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bwilus

• Szeregowiec
  • *
  • :
GE75 8RE
« dnia: 01 Marzec 2019, 16:32:47 »

Cześć,
obecnie posiadam laptopa GE70 2PE Apache Pro, jest to już leciwy sprzęt i przyszedł czas na zmianę. Przeglądam rynek od września zeszłego roku, pierwszy mój strzał to MSI GV72 (ten z 120hz), lecz z tego co wyczytałem to obudowa jest z tworzywa sztucznego, posiada starszy system chłodzenia, bodajże cooler boost 4 no i temperatury sięgają 90 stopni. Dlatego kieruje pytanie do Was, co sądzicie o modelu z tytułu, nie ma za wiele informacji w internecie na jego temat. Mam też kilka rozterek, czy GTX 1060 z i7 8750H to dobry wybór, czy szukać z procesorem niższej generacji, potrzebuję Waszej pomocy, każde zdanie się przyda. Na koniec chciałbym zapytać jak wygląda kwestia wymiany pasty termoprzewodzącej, wiem że nie można robić tego samemu, dlatego co jaki czas wypadałoby to zrobić na gwarancji, laptop będzie posiadał świeżą pastę, tak? Z góry dzięki za pomoc, odpowiedzi, pozdrawiam.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: GE75 8RE
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Marzec 2019, 08:13:52 »

Hej,
  Przede wszystkim - pełna nazwa komputera (link do aukcji, strony sprzedawcy nie zaszkodzi).
  Po drugie - 1060 z i7 8750H to wybór jak najbardziej dobry. :-)
  Pasty nie wymienisz bez utraty gwarancji - jeśli sprzęt nie będzie działał zgodnie ze specyfikacjami, będą za wysokie temperatury (90 stopni w stresie to nie jest za wysoko jeszcze) - jak najbardziej możesz to zgłaszać na gwarancję.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

bwilus

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Marzec 2019, 13:28:19 »

Dzięki za informację o paście, w międzyczasie pojawiło mi się kolejne pytanie odnośnie takiego zabiegu jak: "undervolting", czy jest sens bawić się w zmianę napięcia procesora w nowym laptopie żeby osiągnąć niższe temperatury, czy to może już powodować utratę gwarancji i wszelkie tego próby są na własną odpowiedzialność?
Wracając do tematu laptopa jest to model: MSI GE75 Raider 8RE-065XPL (https://www.komputronik.pl/product/594436/msi-ge75-raider-8re-065xpl.html)
Czy warto w tym przedziale cenowym?

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Marzec 2019, 08:36:59 »

Hej,
  Pytasz na forum MSI czy warto kupić produkt MSI? Warto. :-)
  A serio - ja osobiście bardzo lubię ten komputerek. Jest dobrze wykonany, świeci się jak choinka (jak ktoś lubi, zawsze można wyłączyć), z temperaturami aż takich problemów nie ma. Zwróć uwagę, że niedługo ciężko będzie dostać te komputerki, bo wchodzą już RTXy.
  Póki zmieniasz dostępne opcje w BIOSie, bawisz się oprogramowaniem MSI - powinno nie być problemów. Jak zaczniesz komputer na własną rękę rozkręcać i zmieniać - no to oczywiście z gwarancją się pożegnasz.
  pozdrawiam,
  pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland