Autor Wątek: MSI NIGHTBLADE X2-010EU pytanie o rozbudowę.  (Przeczytany 1520 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ecdpolo20

• Szeregowiec
  • *
  • :
MSI NIGHTBLADE X2-010EU pytanie o rozbudowę.
« dnia: 26 Luty 2019, 19:30:08 »

Procesor
Intel Core i5-6600K 4x3.5GHz, (Max 3.9 GHz), 6MB Cache
Karta graficzna
nVidia GeForce GTX 970 4GB
Dysk twardy
2000GB HDD + 128GB SSD
Karta dźwiękowa
High Definition Audio 7.1 Realtek ALC1150
Karta sieciowa
10/100/1000 Mbps;WiFi 802.11 a/b/g/n/ac
Dodatkowe informacje
Złącza na panelu tylnym: 1x DisplayPort, 1x HDMI (wyjście), 1x Optyczne S/PDIF, 1x PS/2, 1x RJ-45, 4x USB, 4x USB 3.1

Przechodząc do rzeczy: Moje pytanie pozostało póki co bez odpowiedzi, chodzi mi o rozbudowę komputera o nową kartę graficzną np z serii gtx 1080
Niestety tutaj nasuwa się problem ponieważ miejsce w obudowie to 35mm grubości na kartę graficzną gaming x ma 42mm i tu nasuwa się moje pytanie czy ta karta się po prostu zmieści ? Poszperałem w sieci i znalazłem jedynie informacje o tym że nowsze wersje Nightblade'a mają karty z serii 10.
Z góry przepraszam za błędy w zrozumieniu ale jest to mój pierwszy post na forum
Pozdrawiam  ;)

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: MSI NIGHTBLADE X2-010EU pytanie o rozbudowę.
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Luty 2019, 21:07:21 »

Witam

Sprawdzanie metrówką, a faktyczna próba zainstalowania karty to dwie różne rzeczy.
Teoretycznie, 42mm nie powinno się zmieścić, ale biorąc pod uwagę że te wymiary nie są idealne co do 1mm, to jest cień szansy że jednak karta wejdzie i np będzie tylko trudniej zamknąć panel.
Poza fizyczną możliwością, warto byś zwrócił uwagę na zasilacz. Ten model ma chyba 500W, więc ostrożnie z doborem grafiki ;)
Jeśli mogę zasugerować, zerknij na MSI GTX1660Ti Aero ITX.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Luty 2019, 06:54:23 »

Hej,
  https://www.msi.com/Desktop/support/Nightblade-X2 - tam masz zakładkę "Recommend" po lewej stronie i jest tam parę grafik z chipsetem 1080.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

ecdpolo20

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Luty 2019, 13:06:47 »

Bardzo dziękuje za odpowiedź panowie  ;)
Co prawda komputera jako tako nie mam ale przymierzam się do jego zakupu bo w cenie 3000 zł z windowsem 10 dyskiem m2 nie da rady złożyć nic innego..
Jedyne co mnie odstrasza to dość stare podzespoły takie jak karta lub procek. Stąd właśnie moje pytanie odnośnie przyszłej wymiany grafiki na mocniejszą
Jeszcze raz dzięki  8)
#smokgora

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Luty 2019, 13:12:43 »

Hej,
  Cieszymy się, że mogliśmy pomóc.
  Temat zamykam.
  pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland