Autor Wątek: Sterownik ekranu NVIDIA Windows Kernel Mode Driver przestał odpowiadać  (Przeczytany 3097 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

hrwe22

• Kapral
  • *
  • :

Witam,

Zainstalowałem najnowszy sterownik graficzny 418.81 do karty graficznej MSI GTX 1070 i co jakiś czas pojawia się błąd ze sterownikiem ekranu. Ten błąd pojawia się podczas normalnego użytkowania, przy przeglądaniu np. internetu. Czy tą przyczyną może być sterownik od Nvidii? Może zawiera jakiś błąd... Czy jednak coś innego może być tą przyczyną?

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!

Witam

Podaj pełną specyfikację systemu.
Masz włączoną akcelerację sprzętową w przeglądarce?

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

hrwe22

• Kapral
  • *
  • :

Mam zainstalowany system Windows 7 SP1 x64. Używam najnowszej Opery. Nie mam włączonej funkcji Opera TURBO, ale mam włączoną standardową funkcję: Używaj przyspieszenia sprzętowego, jeśli jest dostępne. Tę funkcję zawsze miałem włączoną i dawniej nie miałem problemu ze sterownikiem ekranu. Zrobiłem test wydajności systemu Windows, tę całą klasyfikację sprzętu i podczas tego testu nie wywaliło błędu sterownika.

« Ostatnia zmiana: 06 Luty 2019, 09:32:11 wysłana przez hrwe22 »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!

Sprawdź temperatury.
Spróbuj też poprzednią wersję sterownika, i zainstaluj na czysto.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska

Hej,
  DDU Twoim przyjacielem - https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html spróbuj zrobić czystą reinstalację sterowników. Jak to nie podziała to wróć do poprzedniej wersji. Jak poprzednia wersja też ma problemy - to sprawdź zasilacz, może nie daje rady?

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

hrwe22

• Kapral
  • *
  • :

Sprawdź temperatury.
Spróbuj też poprzednią wersję sterownika, i zainstaluj na czysto.

Temperatury prawidłowe.

Hej,
  DDU Twoim przyjacielem - https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html spróbuj zrobić czystą reinstalację sterowników. Jak to nie podziała to wróć do poprzedniej wersji. Jak poprzednia wersja też ma problemy - to sprawdź zasilacz, może nie daje rady?

pozdrawiam,

Po prawej stronie z listy rozwijanej wybrałem GPU, następnie NVIDIA i teraz, żeby usunąć całkowicie sterownik Nvidii należy wybrać opcję: Usuń wszystkie sterowniki i uruchom ponownie (zalecane)? Mam czysty system windows, wczoraj instalowałem, więc na czystym systemie zainstalowałem najnowszy sterownik. Sterownik został zainstalowany prawidłowo, więc odinstalowanie go i zainstalowanie ponownie nie ma sensu, jedyny sens jest taki, żeby odinstalować ten najnowszy sterownik i zainstalować starszy.

Jak wiadomo, odinstalowanie sterownika przez panel sterowania wiąże się z tym, że po odinstalowaniu sterownika graficznego nie ma połączenia obrazu między monitorem a kartą graficzną. Więc ten program DDU oferuje pomoc poprzez odinstalowanie sterownika bez braku obrazu?
« Ostatnia zmiana: 06 Luty 2019, 17:21:52 wysłana przez hrwe22 »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!

Nie. Ten program usuwa WSZYSTKIE szczątki sterowników graficznych w taki sposób, że nie ma pozostałości.
A obraz pozostanie, bez znaczenia czy jest sterownik zainstalowany czy nie.

hrwe22

• Kapral
  • *
  • :

Nie. Ten program usuwa WSZYSTKIE szczątki sterowników graficznych w taki sposób, że nie ma pozostałości.
A obraz pozostanie, bez znaczenia czy jest sterownik zainstalowany czy nie.

Rozumiem. Potestuję jeszcze komputer na tym sterowniku i jeśli nagminnie będzie występował ten błąd to odinstaluję sterownik przez ten program i zainstaluję starszą wersję.

hrwe22

• Kapral
  • *
  • :

Odinstalowałem sterownik Nvidii przez ten program, który mi podałeś MSI FAE.

Zrobiłem to w ten sposób, wybierając pierwszą opcję:

Teraz podczas uruchamiania komputera Windows zacina się na: Trwa uruchamianie systemu Windows i pulpit nie załaduje się. Dźwięk załadowania systemu jest w głośnikach, więc system się wczytał do pulpitu. Nawet tryb awaryjny Windowsa nie może się uruchomić.

Uff, ogarnąłem to! Wszedłem do biosu, ustawiłem zintegrowaną kartę graficzną jako główną i system się uruchomił! Następnie zainstalowałem starszy sterownik Nvidii 417.35 (12.12.2018) i ustawiłem z powrotem główną grafikę GTX 1070.
« Ostatnia zmiana: 07 Luty 2019, 09:45:29 wysłana przez hrwe22 »