Autor Wątek: Problem z wyłączaniem się komputera oraz z dźwiękiem.  (Przeczytany 1878 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Murthamis

• Szeregowiec
  • *
  • :
Problem z wyłączaniem się komputera oraz z dźwiękiem.
« dnia: 31 Styczeń 2019, 19:12:18 »

Witam,
Po ostatniej aktualizacji Windowsa 10 posypało mi się kilka rzeczy - gdy próbowałem zahibernować komputer, coś jakby się zacięło - wszystkie urządzenia podłączone wyłączyły się normalnie, jednak wiatraki obudowy, procesora itp. nie chciały się wyłączyć, a nie miałem wiele czasu, to wyłączyłem po około 10 minutach go przyciskiem Power. Od tamtej pory to samo się dzieje, kiedykolwiek próbuję wyłączyć, zahibernować, uśpić czy zrestartować komputer - dzieje się to samo. Próbowałem czekać nawet i godzinę, i nic to nie dało. Dodatkowo kiedy włączyłem komputer po tym pierwszym razie - przestał mi działać jakikolwiek dźwięk na komputerze, nie wykrywa żadnego urządzenia dźwiękowego. W menedżerze urządzeń w urządzeniach systemowych "Kontroler zgodny ze standardem High Definition Audio" ma wykrzyknik i produkuje błąd:
Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10)

{Operacja nie powiodła się}
Żądana operacja nie powiodła się.

Próbowałem szukać naprawdę długo różnych rozwiązań, testowałem je, cofałem sterowniki, cofałem aktualizacje, nawet dzisiaj postanowiłem postawić cały system od nowa i nawet to nie pomogło, cały czas te same błędy.

Specyfikacja techniczna komputera:
CPU: Intel Core i5-9600K
MB: MSI H310M Gaming PLUS
GPU: Nvidia GeForce GTX 1060 6GB (od MSI)
RAM: Kingston HyperX 2666 MHz 16GB 2 modules
HDD: Toshiba P300 3TB
System: Windows 10 Pro 64bit

Murthamis

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: Problem z wyłączaniem się komputera oraz z dźwiękiem.
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Styczeń 2019, 21:05:47 »

UPDATE: Uratowała mnie porada pewnej osoby, jeśli ktoś kiedyś napotka się z tym problemem - polecam reset BIOSu/UEFI, u mnie naprawiło to wszystkie problemy.

Do zamknięcia.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: Problem z wyłączaniem się komputera oraz z dźwiękiem.
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Luty 2019, 06:53:59 »

Hej,
  Dzięki za info zwrotne.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland