Autor Wątek: Czarny ekran bios  (Przeczytany 3354 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pablom28

• Szeregowiec
  • *
  • :
Czarny ekran bios
« dnia: 21 Styczeń 2019, 13:43:07 »

Witam ,
W trakcie włączania biosu( płyta B350 Tomahawk( ekran jest czarny, bios raczej się ładuje bo po wciśnięciu esc-y-enter system się uruchamia od nowa. System startuje normalnie. Problem jest taki że nie widzę na ekranie biosu. Zmieniałem kartę graficzną, przewód hdmi, monitor. Restartowałem bios za pomocą zworek jbat1, odłączałem napędy  i nadal nie mam na ekranie biosu. Próbowałem zaktualizoważ bios za pomocą msi live , ale program twierdzi że mam najnowszą wersję( msi live pokazuje wersję MS7A34 1CO, a jest wersja nowsza na stronie msi , proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: Czarny ekran bios
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Styczeń 2019, 10:53:51 »

Hej,
  BIOS możesz próbować aktualizować w EFI shellu. No ale jak nie masz możliwości wejścia do BIOSu, to mogą być z tym problemy. A już na pewno ryzyko niepowodzenia wzrośnie. Osobiście zalecałbym oddanie płyty na gwarancję do sklepu, gdzie zakupiłeś.
   pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

pablom28

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Styczeń 2019, 12:36:57 »

Witam.
 Udało się w następujący sposób: wejście do biosa ( bez widoku menu - czarny ekran) następnie F11 - strzałka w dół zatwierdzić esc i ponowne uruchomienie( jakoś tak :D) Bios uruchomił z widokiem mflash, a dalej to jakoś z górki. Aktualna wersja 7A34v1L , bios śmiga aż miło i nie wnerwia brak kontroli nad kompem, ha.  :P

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Styczeń 2019, 07:34:27 »

Hej,
  Super, że się udało rozwiązać. :-)
  Temat zamykam.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland