Autor Wątek: MSI GP60 2PF problem ze sterownikami  (Przeczytany 123 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kubaszmajda1

• Szeregowiec
  • *
  • :
MSI GP60 2PF problem ze sterownikami
« dnia: 12 Styczeń 2019, 09:12:22 »

Witam wszystkich, wczoraj drogą kupna nabyłem używanego laptopa MSI GP60 2PF, aczkolwiek mam problem ze sterownikami (?), laptop zamula i wentylator co jakiś czas wkręca się sam na obroty przy podstawowych czynnościach (układ chłodzenia wyczyszczony, ale bez nałożenia nowej pasty - po ta właśnie jadę), próbowałem instalować sterowniki z poziomu menadżera urządzeń do grafiki, ale pokazuje że jest najnowsze, nie działają mi przyciski funkcyjne obok przycisku power (nie mylić z FN), działa mi jedynie ten od wkręcania na max obroty wentylatora, sprzedawca mówi że to wina sterowników, tak samo dźwięk z laptopa trochę cichy, a podobno ma on sound booster (czy coś takiego) od MSI, ale też nie wiem jak go znaleźć. Na oficjalnej stronie MSI do tego laptopa są sterowniki do max 8.1 a ja mam Windows 10, jak sobie z tym poradzić?

keiytom

• Pułkownik
  • :
Odp: MSI GP60 2PF problem ze sterownikami
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Styczeń 2019, 20:54:20 »

Odnośnie zamulania to możliwe, że nie jest jeszcze w pełni zaktualizowany i coś tam w tle cały czas robi. Co do wkręcania na obroty to niestety ale tak się będzie działo w Win10 praktycznie za każdym razem gdy system będzie sobie robił coś w tle, np. repozytorium stanów, Host usługi użytkownika platformy.. itd. na palnie oszczędność energii rzadziej to się zdarza ale wtedy akurat ciut przymula. Można pokombinować z planami zasilania czy wyłączeniem zbędnych usług co może przynieść poprawę. W każdym razie instalacja Win7 rozwiązuje te problemy.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: MSI GP60 2PF problem ze sterownikami
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Styczeń 2019, 11:39:11 »

Hej,
  Sterowników do Win10 nie będzie - zostaje ściąganie tego co daje Windows Update, ewentualnie szukanie już u producentów (np. nVidia, Intel) lub powrót do wspierane systemu (win7, 8.1).

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland