Autor Wątek: MSI OPTIX MAG241CR - problem z podświetleniem matrycy  (Przeczytany 1259 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mattatyah

• Szeregowiec
  • *
  • :
MSI OPTIX MAG241CR - problem z podświetleniem matrycy
« dnia: 29 Grudzień 2018, 14:22:30 »

Cześć, jestem po świeżym zakupie monitora MSI OPTIX MAG241CR (nówka z Media Expert). Niestety ma on mocno nierówno podświetloną matrycę co najlepiej uwidacznia się na jasnym tle (np. białych tłach stron internetowych). Nie potrafię wykonać zdjęcia oddającego zaobserwowaną wadę, ale wygląda to tak, że - patrząc na górę ekranu - mamy piękne żywe kolory i w tym śnieżną wręcz biel. Poniżej - przez pozostałe dwie trzecie z naciskiem na samiutki dół - wygląda to tak jakby ktoś obniżył jasność i to w sposób znaczący. Nie muszę dodawać, że całość odbioru obrazu mocno na tym cierpi (zwłaszcza na stronach/w aplikacjach z białym/jasnym tłem. Biały kolor w tej części ekranu wygląda na zwyczajnie zabrudzony.
Monitor został podłączony do MSI GTX 970 zarówno za pośrednictwem załączonego kabla DisplayPort jak i HDMI (dla porównania - niczego to nie zmienia). Dla formalności - to samo występuje po podłączeniu do innego komputera. Zmiany profili/kalibracja/zmiany odświeżania niczego nie robią. A, jest też jeden martwy czarny piksel, ale jego nie liczę, bo jest w takim miejscu, że w ogóle nie przeszkadza ;)

Mam w związku z tym pytanie - jak serwis MSI podchodzi do tego typu wad i ile ewentualnie trwa procedura naprawy(wymiany?)? Najprościej byłoby mi zapewne oddać monitor (kupiony przez internet) i kupić go ponownie, ale szczerze mówiąc jestem już doszczętnie zmęczony loterią panelową i zastanawiam się przez to czy jednak nie iść w naprawę co może by zwiększyło szansę na wreszcie dobry ekran (przynajmniej mam takie złudzenie). Boję się jednak, że serwis uzna moje roszczenie za bezpodstawne przez co bym utknął z tym co Wam właśnie opisałem.
« Ostatnia zmiana: 29 Grudzień 2018, 14:39:01 wysłana przez mattatyah »

pit_1975

• Generał
  • :
Odp: MSI OPTIX MAG241CR - problem z podświetleniem matrycy
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Grudzień 2018, 15:27:29 »

Oddaj do sklepu, serwis nie uzna tego za wadę, stracisz czas.

mattatyah

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: MSI OPTIX MAG241CR - problem z podświetleniem matrycy
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Grudzień 2018, 17:06:01 »

Dzięki za odpowiedź. Takie niestety miałem przeczucie. Trudno, poszukam szczęścia z innym egzemplarzem. Pozdrawiam! :)