Autor Wątek: Ustawienie przycisku podstawowego myszy się nie zapisuje po restarcie  (Przeczytany 1663 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MCX

• Kapitan
  • :

Witam, kolejny temat z cyklu nietypowych problemów specyficznego konsumenta. :D Choć nie jestem leworęczny to myszki przy kompie od zawsze używałem lewą ręką, tak jakoś z przyzwyczajenia, z czasów gdy prawa ręka leżała na strzałkach. Zawsze używałem normalnych myszek ze standardowo umieszczonymi klawiszami, prawy był prawy, lewy lewy. Od jakiegoś pół roku używam myszki Hama Riano, wyprofilowana pod lewą rękę, ale niestety z zamienionym lpm i ppm. Dotychczas, jeszcze na W7 problem szybko rozwiązałem programem x-mouse button control, jednak tu, na nowym laptopie jest to trochę problematyczne. X-mouse uruchamiając się automatycznie przy starcie systemu uniemożliwia kliknięcie czegokolwiek, dopiero jeśli go włączę ręcznie, to działa w obszarze takiego codziennego użytku. Nie działa już za to np w managerze zadań czy niektórych programach. Podejrzewam, że W10 po prostu ma tak wbudowane zabezpieczenia, które działanie tego programu niwelują. Chcąc uniezależnić ppm i lpm od kaprysów windy i x-mousa postanowiłem zmienić przycisk podstawowy w ustawieniach windowsa (ustawienia->urządzenia->mysz). Próbowałem też w dodatkowych ustawieniach zaznaczyć opcję zamiany przycisków, generalnie jest to to samo i zmiana w jednym miejscu zmienia też w drugim. Zamiana ta działa dobrze i nawet nadpisuje się nad ustawieniami x-mousa. Tzn jeśli dokonam zamiany, to choć x-mouse będzie poprawnie odczytywał przyciski, nie przeforsuje swoich ustawień. Wszystko spoko do momentu aż zrestartuję system. Wtedy znowu lewy przycisk wskakuje na podstawowy i znowu muszę zmieniać go ręcznie lub po prostu odpalić x-mousa i liczyć się z tym, że raz lewy będzie lewy, a raz prawy.
Podejrzewam, że podobnie jak to było z ustawieniami jasności, Windows może mieć więcej miejsc, w których można to przestawić i stamtąd nadpisuje przy restarcie pierwotne ustawienie.

Problem nie jest absolutnie palący, 90% czasu x-mouse spełnia swoje zadanie, a do nowszych, wymagających gier i tak używam normalnej myszy gamingowej i to prawą ręką. Niemniej jeśli ktoś by się spotkał kiedyś z takim nietypowym problemem i akurat znalazłby jakieś rozwiązanie, proszony jest o podzielenie się nim w tym temacie. :)

Pozdrawiam!
GE73 Raider RGB 8RF-091PL