Autor Wątek: B350 PC Mate nagle sie nie odpala  (Przeczytany 137 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kraxman

• Szeregowiec
  • *
  • :
B350 PC Mate nagle sie nie odpala
« dnia: 07 Grudzień 2018, 01:33:30 »

Witam,

Podam najpierw moj sprzet a potem opisze problem.

Specs:
CPU: AMD Ryzen 5 2600
MOBO: MSI B350 PC Mate
GPU: Gigabyte RX 480
PSU Corsair VS650
RAM: 2x8GB Corsair Vengeance LPX DDR4 3000 MHz C15 XMP 2.0
Case: Coolermaster K380
SSD: Crucial mx500 500GB
Sound Card: Creative SoundBlaster 5.1 vx

A wiec tak, moj problem jest nastepujacy, wczoraj przed spaniem grzecznie wylaczylem komputer tak jak to robie od tygodnia odkad go zlozylem. Aczkolwiek rano gdy go chcialem odpalic to nie chcial nawet wejsc w POST, wszystko sie uruchamia czyli GPU, PSU, CPU chodzi, zadna EZ Debug light sie nie swieci, nawet glosniczek podlaczylem ale tez nic do mnie niestety nie przemawia. Wszystko sie rusza tylko jakby brakuje mu czegos i nie ma sygnalu z monitorem/klawiatura/myszka

Probowalem juz chyba wszystkiego co moglem wyszukac na necie i co mi wpadlo do glowy,przepinalem kosci ram, przeczyscilem je, odpinalem grafike, zmienialem kable do monitora, wyciagnalem plyte z obudowy zeby zobaczyc czy moze jakims cudem w niej sie spiecie nie robi i zlozylem na kartonie ale dalej bez szczescia.

Probowalem tez linkow ponizej co maja niby pomoc jezeli jest problem z BIOSem:

https://forum-en.msi.com/index.php?topic=269702.0

https://service.msicomputer.com/msi_user/support/techfaqdetail.aspx?formid=3046

Warte zanotowania moze bedzie to ze gdy pierwszy raz zlozylem to nie moglem odpalic gdyz BIOS na plycie byl outdated ale to juz lokalny serwis mi zrobil podpinajac starszej generacji procka Przez tydzien smigal komputer jak talala az do dzisiaj niestety.

Czy moja plyte glowna poprostu szlag trafil po tygodniu? czy moze jest jeszcze cos czego nie probowalem a moglbym sprobowac?

Pozdrawiam!

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: B350 PC Mate nagle sie nie odpala
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Grudzień 2018, 02:58:47 »

Witam

Jeśli masz możliwość, to spróbuj inną kartę graficzną. Czasami wygląda problem tak, że system go nie wykrywa, a jednak on jest. Skoro nie ma obrazu to możliwe że coś z kartą.
Przeważnie gdy jest problem z procesorem lub RAM to jednak by zaświeciła się dioda EzDebug.
Zasilacz też nie jest z nowej epoki, więc i on mógł sprawić jakieś zwarcie.

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

kraxman

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Grudzień 2018, 03:06:16 »

Witam

Jeśli masz możliwość, to spróbuj inną kartę graficzną. Czasami wygląda problem tak, że system go nie wykrywa, a jednak on jest. Skoro nie ma obrazu to możliwe że coś z kartą.
Przeważnie gdy jest problem z procesorem lub RAM to jednak by zaświeciła się dioda EzDebug.
Zasilacz też nie jest z nowej epoki, więc i on mógł sprawić jakieś zwarcie.

Hej, dziekuje za szybka odpowiedz.

Tez myslalem ze to moze byc cos z grafika ale to w takim przypadku przynajmniej by mi chyba sie zaswiecily rzeczy z gniazek USB czyz nie? Typu myszka i klawiatura. A obecnie problem wyglada tak ze nic sie nie zapala poza glownymi komponentami na plycie glownej.

Jak mialem starego BIOSa wgranego na ta plyte to sytuacja wygladala dokladnie tak samo, ze niby wszystko hula a jednak stary BIOSik i nie wspolpracowal z moja plyta, tylko ze teraz juz nie jest stary BIOS :/

kraxman

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Grudzień 2018, 03:18:13 »

Przed chwila wlasnie chyba wykluczem problem karty graficznej i zasilacz.

Podlaczylem oba komponenty do starego setupa ktory mialem i wszystko dziala jak nalezy. Chyba jednak defektywna plyta glowna po tygodniu...

Z tego co czytalem cos o nich niestety juz po zakupie to ponoc maja najwiekszy AOD rate wiec chyba poprostu nie mialem szczescia z zakupem :(

Aczkolwiek dalej licze na jakis cud ze moze jednak ktos cos tutaj wymysli jakas magiczna metode co sprawi ze komputer mi sie nagle odpali :)

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Grudzień 2018, 15:09:10 »

Moja magiczna rada to żebyś reklamował płytę :(

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Grudzień 2018, 15:17:15 »

Hej,
  To, że zasiłka działa z innym zestawem nie znaczy, że z tym zadziała - spróbuj ewentualnie pożyczyć od kogoś porządny zasilacz. Bo to co opisujesz to doskonale pasuje do marnej jakości/zepsutego zasilacza. Ale oczywiście może to też być jakiś problem z płytą. Jesteś pewien, że to ten problem - reklamuj do sklepu, jak mówił @Nichrome.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

MSI FAE Poland

Zapraszamy do kontaktu online z pomocą techniczną https://register.msi.com/ocss/login