Autor Wątek: Problem z Procesorem - MSI GV62 8RE  (Przeczytany 466 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dawid.frej95

• Szeregowiec
  • *
  • :
Problem z Procesorem - MSI GV62 8RE
« dnia: 06 Grudzień 2018, 17:30:48 »

Witam, półtora tygodnia temu zakupiłem laptop MSI GV62 8RE - i7 8 generacji, 16GB RAM, GTX 1060, HDD+SSD.
Zainstalowałem Dragon Center - bez tego laptop w ogole nie wyczuwa sam kiedy ma odpalać wentylatory i cały czas wieją tak samo(bardzo wolno nawet w przypadku odpalania gry - wtedy sie calkiem przegrzewa).
Z Dragon Center wyczuwa co i jak, wentylatory smigaja na MAX z cooler boost.

Problemy u mnie sa takie :
- Procesor caly czas ma taktowanie 2.1-3.9 GHZ, skacze w jedna sekunde na 2.1 w druga na 3.9 i tak w kolko, przy grze caly czas 3.9. Z tego co wiem powinno byc caly czas przykladowo 2.1 bez odpalania czegos wymagajacego i 3.9 przy czyms wymagajacym (bez dragon center również tak było - moge jedynie zmienic profil na ECO wtedy spada na 900Mhz, kazdy inny profil wlacza procesor na MAX).
- Przy wlaczeniu gry t.j. Fortnite, procesor jak i wentylatory sa na maksymalnych obrotach (zrozumiale), po 10-15 minutach w grze nagle temperatura waha się między 84-86 stopni (tydzien temu nawet podczas kilku godzinnym graniu temperatura byla 77-81 stopni), po dluzszym graniu nawet 90. Tydzień temu takiego czegoś nie było, nic nie robilem w tym czasie co by moglo to zmienić, oprócz wylaczania secure boot violation podczas wlaczania laptopa. Przywrocilem rowniez w biosie dla sprawdzenia Optymalne ustawienia, problem z procesorem dalej ten sam, trapi mnie jednak to ze juz podczas wlaczania laptopa nie wyskakuje Secure boot violation mimo przywrocenia ustawien.

Oddawac na gwarancje czy moge samemu sobie jakos z tym poradzic?
Pozdrawiam i z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
« Ostatnia zmiana: 06 Grudzień 2018, 17:34:25 wysłana przez dawid.frej95 »

dawid.frej95

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: Problem z Procesorem - MSI GV62 8RE
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Grudzień 2018, 17:33:24 »

Przepraszam za spam, nie wiedzialem gdzie sie edytuje post. Znalazlem.
« Ostatnia zmiana: 06 Grudzień 2018, 17:35:02 wysłana przez dawid.frej95 »

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: Problem z Procesorem - MSI GV62 8RE
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Grudzień 2018, 08:11:48 »

Hej,
  Zużycie procesora będzie skakało zależnie od zapotrzebowania. Nigdy tak nie jest,  że masz 100% idle, zawsze masz programy w tle, antywirusy, aktualizacje itp.
  Co do temperatur - aczkolwiek 90 stopni to jest wysoka temperatura, nie jest ona groźna dla sprzętu i, niestety, przy najnowszych prockach się będzie zdarzać.
  Sugerujemy skorzystanie z artykułu: https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13715.msg55464#msg55464
  Link do BIOSu i FW dla Twojego sprzętu - https://pl.msi.com/Laptop/support/GV62-8RE

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland