Autor Wątek: Z370 Tomahawk + Transcend 256GB M.2 PCIe Gen3 x4 NVMe 2280  (Przeczytany 404 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tifosopl

• Szeregowiec
  • *
  • :
Z370 Tomahawk + Transcend 256GB M.2 PCIe Gen3 x4 NVMe 2280
« dnia: 02 Grudzień 2018, 16:18:53 »

Witam, po zainstalowaniu dysku Transcend 256GB M.2 PCIe Gen3 x4 NVMe 2280 na płycie Z370 Tomahawk, BIOS raz wykrywa dysk, a za chwilę go nie widzi. Udało się zainstalować system na tym dysku (Windows 10), ale problem jest taki, że dopóki robimy uruchom ponownie, wszystko jest dobrze, system startuje za każdym razem, ale gdy tylko zamkniemy system i włączymy komputer, BIOS nie widzi dysku i system nie startuje. Pomaga reset BIOSU na płycie głównej (wtedy dysk jest widziany) i ponowne ustawienie BIOSU, system startuje, działa do zamknięcia systemu. BIOS jest najnowszy ze strony MSI.

Jakieś rady?

...

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: Z370 Tomahawk + Transcend 256GB M.2 PCIe Gen3 x4 NVMe 2280
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Grudzień 2018, 15:39:01 »

Hej,
  Tu masz wspierane dyski z tą płytą - https://pl.msi.com/Motherboard/support/Z370-TOMAHAWK#support-hdd . Jak sprzętu nie ma na liście, to mogą się zdarzać problemy. Albo po prostu coś jest nie tak z dyskiem.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

MSI FAE Poland

Zapraszamy do kontaktu online z pomocą techniczną https://register.msi.com/ocss/login

tifosopl

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: Z370 Tomahawk + Transcend 256GB M.2 PCIe Gen3 x4 NVMe 2280
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Grudzień 2018, 17:22:00 »

Dysk na innej płycie działa bez problemu (MSI Z170), z kolei inny dysk działa na tej feralnej płycie Z370, więc sprzętowo raczej wszystko sprawne, pozostaje kwestia BIOSu w MSI Z370, tutaj upatruje problemu. Na stronie producenta dysku moja płyta jest wymieniona jako wspierana ale jak widać nie do końca jest to prawda.
Najpierw były  problemy z doborem pamięci RAM, teraz z dyskiem, obawiam się, że to ostatnia moja płyta MSI.

..