Autor Wątek: Msi Optix MAG241c - nierównomierne podświetlenie matrycy  (Przeczytany 2237 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mike035

• Szeregowiec
  • *
  • :
Msi Optix MAG241c - nierównomierne podświetlenie matrycy
« dnia: 25 Listopad 2018, 09:50:26 »

Od kilku dni jestem w posiadaniu monitora MSI Optix MAG241c numerze seryjnym Q41G78D175507B. Zauważyłem że podświetlenie matrycy na czarnym obrazie (tle) jest nierównomierne. Od góry i od dołu ekranu występują intensywne przejaśnienia. Moje pytanie czy ten defekt podlega gwarancji w serwisie MSI i jakie są szanse na jej pozytywne rozpatrzenie. Poniżej wstawiam zdjęcie.
« Ostatnia zmiana: 25 Listopad 2018, 09:59:33 wysłana przez mike035 »

pit_1975

• Generał
  • :
Odp: Msi Optix MAG241c - nierównomierne podświetlenie matrycy
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Listopad 2018, 14:41:53 »

Bleeding - powstaje gdy za mocno ściśnięta jest ramka do matrycy,jak ją będziesz dociskać,to będzie większy
wątpię by serwis uznał to za wadę,zawsze możesz spróbować.

mike035

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Listopad 2018, 16:47:18 »

Dzięki za odpowiedź. Zauważyłem że nie jest to wina samej matrycy ponieważ wszystko wyświetla poprawnie. Gdy delikatnie "pogłaskałem" matryce monitora przez szmatkę tło stało się wypełnione w pełni czarnym kolorem czyli wniosek taki że na matrycę działają jakieś naprężenia. Może po jakimś czasie się ustabilizują i efekt podświetlenia delikatnie się zmniejszy.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Listopad 2018, 10:14:04 »

Hej,
  Zawsze możesz napisać z tym problemem bezpośrednio na serwis - dołączyć fotki. Wtedy będziesz miał odpowiedź od źródła - mejl do serwisu: serwis@msi.com

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

mike035

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Listopad 2018, 11:36:58 »

Dzięki za odpowiedź. Dokładnie tak zrobiłem napisałem do serwisu maila w załączniku z fotką. Pani która odpisała prosiła o wypełnienie formularza gwarancyjnego a następnie wysłanie monitora do serwisu MSI. Pozdrawiam

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Listopad 2018, 13:37:31 »

Hej,
   Dzięki za info zwrotne. :-)

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

mike035

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Grudzień 2018, 16:09:55 »

Monitor wrócił z serwisu. Diagnoza brak defektu  nierównomiernego podświetlenia. Wnioski niech każdy wyciągnie sobie sam. Serwis MSI nie uznaje tej usterki jako wady. Polecam przed kupnem monitora udać się do sklepu osobiście i na miejscu sprawdzić jakość wyświetlanego obrazu. Pozdrawiam.